Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Używanie światła led pozwala zaoszczędzić prąd, płacić niższe rachunki oraz dbać o środowisko naturalne.

Posted on 18/12/2019 8:02am

Rewolucja technologiczna, która miała miejsce w dziewiętnastym wieku przyniosła ważne zmiany nie jedynie dla ogółu społeczeństwa. Pojawiły się znaczące wynalazki, które zmieniły sposób pracy oraz przekształciły całe struktury społeczne. Jednym z takich wielkich osiągnięć naukowo-technicznych była maszyna parowa i jej zastosowanie w przemyśle. Niemniej nie miałoby to dużego znaczenia, gdyby nie wynalezienie sporo mniejszej rzeczy. W 1879 r. Thomas Edison stworzył żarówkę, niewielkie urządzenie oświetlające miejsca pracy, co pozwoliło w ogromny sposób przedłużyć czas pracy poprzez to, że przestał on być uzależniony od światła słonecznego albo uciążliwych i niebezpiecznych lamp oliwnych.
Od tego czasu nastąpił intensywny rozwój technologii związanych z żarówką, począwszy od najprostszych modeli żarówek, w których umieszczano włókna węglowe a potem włókna bambusowe oraz inne, mające zwiększać ich trwałość oraz zapewnić dłuższe działanie.żarówka
Author: Jaroslav Dvorský
Source: http://www.flickr.com
Współczesne żarówki ledowe oczywiście już dawno temu wyprzedziły pod względem wykorzystania i długowieczności te pierwsze modele, wynalezione w dziewiętnastym w.. Ich ewolucja polegała na powiększeniu mocy, z jaką świeciły, wydłużeniu czasu, po którym się spalały jak również na zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej koniecznej do jej rozgrzania. Doprowadziło to do stworzenia żarówek energooszczędnych. Te nowo odkryte świetlówki były o osiemdziesiąt procent bardziej oszczędne w stosunku do tych tradycyjnych. Co więcej, ich trwałość szacowana jest na pięć do sześciu lat i można a nawet trzeba je zutylizować, ponieważ stwarzane w nich światło powstaje za pomocą rtęci, która jest ogromnie szkodliwa dla zdrowia.

Następnym bardzo ważnym i istotnym wynalazkiem zostały żarówki led. Znane są od przeszło trzydziestu lat, są używane przykładowo w sprzęcie hi-fi, jak również billboardy reklamowe korzystają z technologii led. Większość naukowców sądzi, że jest to najlepsza i najefektywniejsza metoda oświetleniowa i ta technologia będzie w przyszłości cały czas rozwijana i doskonalona. Ciągły rozwój żarówek powiązany jest z mocą owego oświetlenia, które przez calutki czas się zwiększa, tak że teraz w warunkach laboratoryjnych udało się wynaleźć żarówkę led o mocy 250 v. Dziś są żarówki led gu10, 5 v, 6 v albo nawet 2 v i 3 v. Można też zaopatrywać się w łańcuszki żarówek, nazywane inaczej led rgb. Często możemy spotkać je na choinkach i w oknach z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Jeżeli pragniesz uzyskać równie fascynujące informacje na opisywany wątek, to przenieść się do portalu (https://belbazaar.pl/28-biblioteki-drewniane), który posiada cenne wiadomości w odniesieniu do prezentowanego zagadnienia.

/J]

Używanie żarówek led pozwoli oszczędzić prąd, co przekłada się na niższe rachunki, a tym samym dzięki tej technologii dbamy o środowisko naturalne.

Tags: oświetlenie, światło słoneczne, moc