Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Zautomatyzowany dom – nowatorskie rozwiązania elektryczne umilające mieszkanie.

Posted on 25/02/2022 2:08pm

W ostatnim czasie dużo opowiada się o zautomatyzowanych domach i mieszkaniach. Jest to efekt dbałości o bezpieczeństwo i komfort lokatorów, ale również o koszty - zarówno eksploatacji budynku, jak i dla natury. Centralne ogrzewanie, oświetlenie, alarm – co jeszcze można obsługiwać zdalnie?

inteligentny dom - analiza
Author: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com
Inteligentne sterowanie domem to taki system, który ułatwia użyteczne gospodarowanie naszymi sprzętami domowymi kiedy jesteśmy w domu, kiedy przebywamy poza nim, a nawet gdy jesteśmy w rozjazdach albo na wakacjach. Sterowanie instalacjami znajdujalbo (więcej info)mi się w naszym mieszkaniu jest bezproblemowe i zdecydowanie prostsze, gdy zintegruje się sterowanie kilkoma urządzeniami, by zminimalizować liczbę czynności potrzebnych do ich obsługi i nadzorowania. Możliwe jest zrobienie takiego systemu na przykład na podstawie umieszczanej w mieszkaniu instalacji alarmowej. Jest sporo przedmiotów, urządzeń lub instalacji, którymi możemy sterować tym sposobem, na przykład: rolety, bramy wjazdowe, otwieranie i zamykanie okien, centralne ogrzewanie, klimatyzacja albo (czystal.wroclaw.pl/sprzatanie.html-przejdź do nas po linku to łącze) czujka dymu, ale jedną z funkcji najczęściej realizowanych przez domowy system jest sterowanie oświetleniem. Automatyczne sterowanie światłem daje możliwości wyłączania go w całym mieszkaniu jednym ruchem, przykładowo kiedy wszyscy wychodzą. Mamy wtedy pewność, że światła zostały zgaszone we wszystkich pokojach. Nie trzeba obchodzić wszystkich pomieszczeń (garderoby na piętrze albo pokoi dzieci), żeby się upewnić, czy któraś z żarówek nie będzie niepotrzebnie pobierać prądu w czasie, gdy my będziemy spędzać weekend z dala od domu. Oczywiście pilot do włączania i wyłączania a także stopniowego wygaszania światła nie jest nowinką techniczną, ale również warto o nim wspomnieć jako o istotnym elemencie usprawniającym sterowanie światłem. Automatyczne włączanie i wyłączanie na czujki zda egzamin w korytarzach albo wzdłuż schodów. Lecz alarm możemy zaprogramować w ten sposób, aby włączał i wyłączał oświetlenie w wybranych pomieszczeniach w określonym czasie. Takie sterowanie oświetleniem umożliwia zmylenie ewentualnych złodziei przez symulację obecności domowników w czasie, gdy tak naprawdę nikogo nie ma w domu.pilot
Author: Rugby Streaming
Source: http://www.flickr.com
Inteligentne sterowanie domem to opcja nie tylko dla wygodnych i nowoczesnych ludzi, ale dla każdego, kto ceni sobie nowe, postępowe rozwiązania, oszczędność i pewność, że wszystko jest kontrolowane - sterowanie światłem.

Tags: urządzenie, mieszkanie, oszczędność, alarm