Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Zastosowania różnych rodzajów szkła

Posted on 13/02/2020 7:55am

Szkło znane jest ludzkości od bardzo dawnych czasów. Po wymyśleniu zostało ono docenione w pierwszej kolejności za przejrzystość, dzięki której można było je użyć w roli szyb okiennych. Obecnie poza wspomnianym miejscem szkło posiada wielką ilość innych metod wykorzystania. Spotykane jest w zasadzie wszędzie, szczególnie w ostatnich latach. Nowoczesne budownictwo często bowiem zakłada wykorzystanie szkła jako tworzywa konstrukcyjnego czy dekoracyjnego w obiektach.

szklany budynek
Author: Diego Cupolo
Source: http://www.flickr.com
Poza tym większość ludzi wykorzystuje cechy szkła w popularnych lustrach.

Nie czekaj - jeśli przypadł Ci do gustu ten wątek, to kompleksowy tekst (http://tawol.com.pl/pl/trojniki/) możesz też przejrzeć pod poniższym linkiem. Wiadomości opracowaliśmy dla Ciebie z przyjemnością.

Wiele osób zdaje sobie sprawę chociażby z tego, że użycie lustra w małym pomieszczeniu umożliwia jego optyczne powiększenie. Generalnie sposób wytwarzania szkła nie uległ dużym zmianom przez wieki. Rzecz jasna cały proces produkcyjny został zmechanizowany, jednak składniki są te same. Podobnie jak kiedyś wygląda także hartowanie szkła, choć obecnie można osiągnąć większe różnice temperatur, a co za tym idzie bardziej wytrzymałe szkło.

Mocne szkło hartowane

Wspomniany już proces hartowania szkła obecnie ma duże zastosowanie. Tafle ze szkła przygotowywane w ten sposób są bowiem ogromnie wytrzymałe, jak również odporne na spore obciążenia. Tego typu szkło wykorzystuje się przykładowo do konstruowania zewnętrznych ścian nowoczesnych wieżowców. Oprócz tego niejednokrotnie spotykane są szklane windy przykładowo w centrach handlowych. Szkło tam wykorzystywane również jest hartowane, w ten sposób może bowiem podołać dużemu obciążeniu.

Szklane drzwi
Author: Jordi Cucurull
Source: http://www.flickr.com
Szklane ozdoby

Wiele osób wybiera szkło jako najważniejszy materiał dekoracyjny we własnych domach. Istotnie ze szkła produkuje się bardzo wiele różnego rodzaju ozdób. Przykładem są chociażby obrazy malowane na szkle, które prezentują się bardzo efektownie. Oprócz tego nierzadko w mieszkaniach spotykane są szklane bibeloty takie jak rozmaite pudełka, kule i inne. Interesującym pomysłem jest również grawerowanie szkła.

Masz przekonanie, że ten materiał jest użyteczny? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze ten ważny link (https://www.pademeble.pl/226-meble-smartsofa) - on też zwróci Twoją uwagę.


Dzięki tej metodzie można obecnie uzyskać w zasadzie każdy wzór czy napis na szklanej powierzchni. W ten sposób tworzy się dekoracje do domu, ale także rozmaite przedmioty pamiątkowe. Niekiedy za pomocą takiego grawerowania powstają prawdziwe dzieła sztuki.

Tags: szkło, ozdoby, budownictwo