Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Zaskakujący design w malutkim mieszkaniu

Posted on 13/04/2019 1:51am

Design to wyraz, pod którym kryje się dużo znaczeń. Chociaż kojarzy się z dobrym gustem, to dla każdego znaczy coś zupełnie innego. Czym jest design i jak powinniśmygo odczytywać? Jaka jest definicja designerskiego wnętrza? I czy w ogóle coś takiego występuje? Na pierwszy rzut oka pojęcie design kojarzy się z minimalistycznym wystrojem.

Aranżacja wnętrz
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Gołe ściany oraz trochę niezbędnych mebli. Do tego oczywiście zaskakujące oświetlenie i voila... gotowe! Ale czy na tym ma się opierać miłośnik pięknych wnętrz? Chyba nie. Design nie powinien wiązać się z rzeczami bardzo drogimi, na które musimy oszczędzać przez długi czas. Designerskie wnętrza charakteryzują się nieszablonowością.

Tutaj wiedzie prym pomysłowość. Zwykły słoik po konfiturze może stać się zaskakującym abażurem na lampkę. Wystarczy tylko nowatorskie spojrzenie na zastosowanie produktów codziennego użytku. We wnętrzach, w których wiedzie prym właśnie design, rozwiązania są tak oczywiste, że aż stają się genialne. Linki można subtelnie schować w kartonie po starych trampkach. W efekcie likwidujemy nieładne przewody, jakie często wystają spod szafy. Efekt jest powalający, a nie rujnuje wyznaczonego budżetu.

Designerskie wnętrza to również coś więcej niż tylko elegancja. To przede wszystkim styl bycia. Jeśli uwielbiamy ekologię, to zastosujmy takie rozwiązania w swoim mieszkaniu. Na wysokiej szafie jako dodatkowy element do przechowywania dobrze sprawdzi się zwyczajne kartonowe pudło. Możemy je przyozdobić nalepkami, wzorami lub hasłami czy cytatami z magazynów. Złote myśli są ostatnio niezwykle trendy. Wystarczy troszkę farby w ulubionym kolorze i pięć minut wolnego czasu. W efekcie na naszej ścianie pojawi się niesamowite hasło, np. z elementem humorystycznym. Niby proste rozwiązanie, jednak wiele mówi o właścicielu czterech ścian.

Aranżacja wnętrz
Author: xrayspx
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym wyznacznikiem designu jest pomysłowość i inicjatywa. Dzięki nim o wnętrzach będzie można rzec designerskie wnętrza. Dla ludzi, potrafiących patrzeć, nawet zwykła szara gazeta może stać się pięknym elementem dekoracyjnym. Czy będzie obrusem, czy podkładką pod myszkę? A może jednym i drugim? To zależy od pomysłu właściciela albo wynajmującego. Żyjemy w czasach, kiedy prawie wszystko można nabyć.

Wyczucie smaku to jedna z tych rzeczy, których nie da się nauczyć za żadne pieniądze. Jeżeli na naszym koncie nie posiadamy milionów to nic straconego. Nasze mieszkanie mimo wszystko może być ostoją dobrego gustu. Bo to my kreujemy rzeczywistość, która znajduje się wokół nas. I na tym polega clue realnego designu. To on sprawia, że życie staje się elementem sztuki.

Tags: ekologia, farba, skarby, lampę