Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Wyposażenie własnego lokum: jakiego rodzaju żyrandol będzie na chwilę obecną najlepszym wyborem?

Posted on 20/03/2023 3:09pm

Jednym z elementów aranżacji wnętrz są oprawy świetlne. W sklepach znaleźć można wielki wybór rozmaitych źródeł światła. Od wielu już lat pierwsze miejsce wśród nich należy do żyrandoli. Jak je wybierać, aby komponowały się z ogólnym wystrojem wnętrza? Wnętrze w dawnym stylu – to pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl większości z nas, gdy usłyszmy słowo żyrandol. Dostępne obecnie żyrandole istotnie się jednak zmieniły w porównaniu z żyrandolami, które zobaczyć można było w naszych mieszkaniach dwadzieścia lub trzydzieści lat temu.


żyrandol
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com
Znajdują się wśród nich tanie żyrandole nowoczesne (sprawdź tanie żyrandole). Dostępne dzisiaj tanie żyrandole nowoczesne z jednej strony wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, z drugiej żyrandole nowoczesne tanie zachęcają do kupna swoją korzystną ceną. Żyrandole nowoczesne tanie różnią się przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane (LampyTanie.pl). Raczej nie wypatrzymy wśród nich żyrandoli kryształowych, ale raczej takie, które mają szkielet wykonany z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu więc od tych kryształowych, które prezentują się idealnie w przestronnych, urządzonych w stylu klasycznym wnętrzach, będą idealne we wnętrzach nowoczesnych o niewielkim metrażu.

Producenci oferujący oprawy oświetleniowe cały czas projektują nowe wzory żyrandoli. W ofercie znajdziemy więc żyrandol z wiatrakiem (żyrandole z wiatrakiem). Bardzo popularny żyrandol z wiatrakiem łączy w sobie zalety wentylatora i nowoczesnego żyrandola. Co ciekawsze, tego rodzaju żyrandol może być używany nie tylko kiedy w lecie panuje wielki upał, ale także w zimie. Jak w przypadku klasycznego żyrandola, jednym z jego kluczowych elementów są klosze.


W przypadku żyrandoli mających wiatrak są one w każdym wypadku wykonane ze szkła najwyższej jakości. Istotnym elementem są łopaty wiatraka. Do ich zrobienia zazwyczaj używane jest drewno. W letnie miesiące można go użyć do zmniejszenia temperatury w pomieszczeniach, zaś w zimowe miesiące osiągniemy efekt całkiem odwrotny. Producenci tego typu żyrandoli mają do zaoferowania najróżniejsze modele. Są wśród nich chociażby żyrandole sterowane automatycznie oraz z łopatami, które mogą zostać zdemontowane, wówczas gdy nie będziemy korzystać z wiatraka. Żyrandole mające wiatrak cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

Tags: oprawy, klosze, tworzywa