Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Wygodne łóżko, a więc jak zdecydować się na odpowiedni materac?

Posted on 03/04/2023 7:45am

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Niestety dużo ludzi nie może pozwolić sobie na prawdziwe łóżka, niemal każdy z nas posiada rozkładane kanapy lub tapczany, które nie mają najlepszego wpływu na nasz kręgosłup, a w dodatku każdego dnia należy je przygotowywać, by się na nich położyć. Łóżko z materacem to jedyne najlepsze rozwiązanie, w jakie dobrze jest w miarę możliwości inwestować. Już po pierwszej nocy będziemy zachwyceni wygodą spania, o ile zakupimy odpowiedni materac. Co mieć na względzie, kiedy będziemy podejmować decyzję o jego kupnie?


Przede wszystkim porządne materace Wrocław nie są zbyt miękkie, lecz też nie za twarde, abyśmy nie czuli się w łóżku jak na desce. Materac ma dostosowywać się do naszego ciała, gwarantując mu solidne podparcie, w przeciwnym razie albo będziemy mieć bóle kręgosłupa, albo obudzimy się w poczuciu zdrętwienia, gdyż twarda powierzchnia materaca stale uciskała nasze naczynia krwionośne na ciele - półki na Ceneo. Materac powinien być elastyczny. Jak to skontrolować? Kładąc się na boku, nasz kręgosłup ma być prosty, z kolei kiedy ułożymy się na plecach, ma przyjąć kształt litery S.
materace
Author: Janpol
Source: Janpol


By to skontrolować, nie musimy zdejmować bluzki. Starczy włożyć rękę pod plecy pod odcinek lędźwiowy – gdy nie będziemy w stanie dotknąć pleców, materac (zobacz kokosowy materac) ma nazbyt dużą twardość. Ręka nie można też wsuwać bez żadnego oporu, ponieważ wtedy materac jest nazbyt miękki. Niewielki opór jest tym, czego musimy oczekiwać przy idealnym materacu. Istotna jest również wielkość materaca – starczy ok. dwadzieścia cm więcej, niźli mamy wzrostu, aby komfortowo czuć się we własnym łóżku - czytaj więcej . Co więcej nie zapomnijmy zweryfikować systemu wentylacji wybranego materaca oraz czy jest zabezpieczony przed roztoczami, które mają bardzo szkodliwy wpływ nie jedynie na alergików.


Tak jak staramy się dobierać jak najładniejsze oraz najbardziej stylowe komody, taką samą uwagę mamy przykładać do naszego łóżka. Nieodpowiedniej jakości materac błyskawicznie się wygniecie, a nawet mogą z niego wychodzić sprężyny, zatem lepiej jest odłożyć większą sumę, niźli kupować słaby produkt. Pamiętajmy, iż materace Warszawa mają niewątpliwy wpływ na nasz sen, a więc i na nasze zdrowie, dlatego wybierajmy roztropnie.

Tags: łóżko, sprężyna, spanie