Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Współczesne oświetlenie

Posted on 08/10/2019 7:28am

Diody ledowe wyróżniają się długim okresem użytkowania w stosunku do pozostałych źródeł oświetlenia. Praktyczny czas życia to okres określający pracę diody LED, po jakim jej jasność zredukuje się do 70% wartości wstępnej - to prawie 30000 godzin. Nie dziwi zatem, iż diody LED są coraz częściej stosowane. Mimo ich ciągle jeszcze wysokich cen modernizacja oświetlenia na nowoczesne diody ledowe stanowi nadzwyczaj opłacalną inwestycję. Szczególnie że coraz większa ilość gmin w znacznej mierze bierze na swe barki finansowanie inwestycji LED.


Diody LED
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Powszechna dbałość o względy finansowe i środowiskowe wywołuje niezbędność stosowania najnowocześniejszych podejść niosących z sobą duży potencjał ekonomiczny.

Zaciekawiły Cię wiadomości opublikowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/), która też Cię się będzie podobać.

Jednym z przedkładanych podejść modernizacji oświetlenia jest użycie lamp LED. Każde źródła światła starego rodzaju znamionują się wydajnością na poziomie czterdziestu procent.

Ok. 50 proc. wyzyskiwanej energii jest trwoniona. Wskutek technologii LED zdołamy tego uniknąć, zyskując niezwykle wysoką efektywność oraz relatywnie krótki okres zwrotu wydanych pieniędzy.

Oświetlenie LED wykorzystywane jest obecnie już nie wyłącznie do oświetlania szos i autostrad jak też dużych budowli użyteczności publicznej takich jak przedszkola, lecznice, muzea, do podświetlania dużych tablic reklamowych i innych reklam ale także coraz więcej osób używa ich w budynkach prywatnych.

Oświetlenie wspomniane może używane być z sukcesem zarówno wewnątrz jak
oświetlenie led
Author: Omar Bárcena
Source: http://www.flickr.com
także na zewnątrz budowli. Ciekawe podejścia odkrywamy we współcześnie organizowanych ogrodach i skwerach. Światło ledowe służy tam nie wyłącznie do podświetlania podjazdów a również dróżek, ale także służy dekoracji parków. Świetnie tą rolę pełnią dekoracyjne węże świetlne.

Szerokie wykorzystanie mają również diody ledowe w reklamie - podświetlają wielkie nowoczesne tablice reklamowe, czyli tzw. telebimy. Również dzisiejsze urządzenia elektroniczne pełne są żarówek ledowych. Są to np. nowoczesne telewizory, monitory do komputerów, komputery przenośne, smartfony a także przyrządy przemysłowe takie jak serwery, modemy. Światło ledowe nierzadko wykorzystywane jest także do wyeksponowania całych budynków, często pereł architektonicznych.

Tags: monitor, inwestycja, reklama