Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Wady i plusy aranżacji kuchni z wyspą. Najnowsze triki w organizowaniu kuchni

Posted on 09/10/2021 7:19am

Wyspy są dość modnym i wygodnym trendem aranżacyjnym. Zanim zdecydujemy się jednak na przemeblowanie w naszej kuchni, przemyślmy atuty i minusy tego pomysłu. Postarajmy się w łatwym programie dla architektów zaaranżować w ten sposób naszą potencjalną kuchnię. Dobrze zacząć od tego, iż kuchnie z wyspą są niebywale nowatorskie i gwarantują świetny efekt wizualny. Stanowią charakterystyczny element wielu nowoczesnych kuchni.

aranżacja kuchni
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Choć kuchnia (odnośnik do strony) z wyspą będzie dobrze wyglądać raczej w dużym wnętrzu, mała kuchnia w bloku może nie zyskać na urodzie, bo wyspa – chociaż jest zwykle bardzo wygodna - zabiera dużo miejsca. Ale można takim sposobem zaaranżować też małe mieszkania, żeby znalazło się miejsce na wszystko, ale żeby nie zamienić kuchni w pomieszczenie, w którym może przebywać w danym czasie tak naprawdę tylko jeden domownik. Przecież wyspa i dostęp do niej aż z 4 stron zachęca do wspólnego gotowania.Kuchnia z wyspą daje nam dodatkowe powierzchnie na szafki i blat roboczy - szuflady także się tu sprawdzą, lecz jedynie gdy mamy wystarczająco sporo miejsca. Dzięki wyspie można mądrzej rozdzielić codziennie używane urządzenia AGD i nie umieszczać np. zlewu obok gazu. Akurat do nowatorskiego urządzania wnętrz wchodzi moda na otwieranie pomieszczeń, kuchnie z wyspą z widokiem na salon pozwalają optycznie oddzielić przestrzeń kuchenną od pozostałej części, a przyrządzając posiłek na wyspie mamy kontakt z osobami przebywającymi w salonie.

Jeżeli mówimy o wadach takiego ustawienia, ogromny wpływ ma całościowa organizacja przestrzeni. I istotna kwestia - wentylacja. Bardzo istotne jest to, żeby wentylacja w pomieszczeniu działała poprawnie, ponieważ w innym przypadku zapachy roznoszą się po całym mieszkaniu. Mała kuchnia w bloku może mieć problem z wilgocią także przez uszczelnione, plastikowe okna. Następna istotna sprawa to zestawienie mebli – tego typu kuchnia nie tworzy odrębnego pomieszczenia, lecz powinna być spójna z salonem, zgrywać się z jadalnią czy innym pomieszczeniem, z jakim jest w bezpośrednim sąsiedztwie. Kuchnie z wyspą na pewno zyskają sobie sporo zwolenników, dlatego że rozwiązanie jest nowoczesne i komfortowe.

Tags: Blaty kuchenne, rozwiązania, Wyspy kuchenne