Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Właściwe oświetlenie w zależności od pomieszczenia

Posted on 29/05/2024 9:46am

Oświetlenie w łazience to mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Stawiając na funkcjonalność tego typu oświetlenie, nie koniecznie musimy rezygnować z eleganckiego bądź oryginalnego wyglądu. Nie należy także ograniczać się jedynie do górnego, głównego rodzaju światła. Dostępne możliwości oświetlenia - na przykład punktowego, również doskonale sprawdzą się w naszej łazience. Oświetlenie łazienkowe daje możliwość zamontowania kinkietów, oświetlenia bocznego, podświetlanego lustra czy nawet zaaranżowania oświetlenia podłogowego. Najpopularniejszy jest oczywiście plafon do łazienki.

oświetlenie łazienkowe
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Ale aby stworzyć niepowtarzalne i nastrojowe wnętrze, nawet jeżeli łazienka kosze na bieliznę jest mała, nie musimy się do niego ograniczać. Plafony do łazienki są najprostszym typem oświetlenia w tym pomieszczeniu (lampydodomu.pl/1294-plafony-lazienkowe). Światło łazienkowe, które jest przez nie emitowane, ma za zadanie ułatwiać zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne. Istotnym miejscem w łazience jest przestrzeń lustra i umywalki, wymagająca doświetlenia, zwłaszcza jeśli służy do robienia make-up’u. Światło w łazience ma również powiększać przestrzeń i podkreślać wrażenie czystości. Wszystko to poprzez dobranie właściwego padania światła oraz jego barwy.

Plafon do łazienki, to tylko jedno z wielu rozwiązań (plafony do łazienki). Kolejnym ze sposobów na uzyskanie interesującego efektu w łazience jest instalacja podwieszanego sufitu wraz z ledowym oświetleniem. Nie wyklucza to jednak zastosowania opraw natynkowych, takich jak plafony do łazienki. Dla osób, które lubią czytać w łazience, istnieją rozwiązania zbliżone efektem do tych, jakie dają stylowe lampki nocne (lampydodomu.pl/1353-wloskie-lampki-nocne). Pamiętać trzeba jednak, iż jeśli chcemy oddać się lekturze w wannie, światło to nie powinno być skierowane w taki sposób, by razić osobę znajdującą się w tym miejscu. Musi być dyskretne, ale jednocześnie na tyle skuteczne, aby podczas czytania nie męczyć wzroku.Jeżeli w łazience chcemy zorganizować sobie chwilę relaksu w pachnącej wodzie, wówczas zdecydowanie przyda się światło bardziej klimatyczne. Osiągnąć je można poprzez taśmy LED lub zastosowanie ściemniaczy Istnieje również opcja oświetlenia światłowodowego. Te rodzaje światła znakomicie pozwolą się wyciszyć, nawet po ciężkim dniu. Dal osób ceniących romantyzm, rodzajem na oświetlenie łazienki może być również światło świec lub wybór pływających lampek, wykonanych z tworzywa. Jak zatem widać oświetlenie łazienki nie musi być standardowe. Producenci oświetlenia oferują wiele ciekawych rozwiązań, spośród których każdy może wybrać najlepsze dla siebie.

Tags: oświetlenie, światło, Oświetlenie łazienki