Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Właściwe naświetlenie pomieszczeń.

Posted on 12/07/2018 8:50am

W każdym domu czy mieszkaniu mamy lampy, żyrandole itp. Odpowiednie oświetlenie jest w stanie wywrzeć korzystny wpływ na nasz nastrój czy wspomóc zdolność do pracy. Lampy dopomagają w nocnych czynnościach czasem także w dziennych.


Diody led
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie wewnątrz domu

Projektując oświetlenie (zobacz poznaj więcej) w środku powinniśmy zastanowić się jak będzie rozstawione. Oświetlenie podłogowe stosowane jest w łazienkach oraz na schodach. ukazuje nietuzinkową atmosferę oraz pomaga w niepotykaniu się o wszystko podczas chodzenia po mieszkaniu. W kuchni wykorzystajmy lampy wiszące (zobaczysz tutaj). Nowatorskim pomysłem są gołe żarówki bez osłonek wiszące z sufitu na dużej ilości kabli. Daje to bardzo ciekawy i innowatorski efekt. Postawi to kuchnie w całkiem różniącym się świetle. Decydując się na oświetlenie korytarzy czy garażu wybierajmy oświetlenie sufitowe.

Punktowe oświetlenie w korytarzu można regulować, co dzięki czemu możemy zaoszczędzić. W dużym pokoju do przeglądania gazet czy wieczornego relaksu możemy nabyć dużą lampę, która będzie dostarczała chłodne światło. Wpływa to dodatnio na czytanie. W najnowszych technologiach lamp stosuje się żarówki ledowe. Posiadają różną barwę światła są energooszczędne oraz się nie grzeją. Dzięki swoim właściwościom posiadają długi termin ważności. Jeżeli mamy zamiar zamówić takie żarówki każdy sklep internetowy led (dowiedz się pod tym adresem) jest w nie wyposażony.

lampa z żarówkami LED
Author: N i c o l a
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie w około domu

Jeżeli masz dom, ważne jest, aby to, co jest w około było odpowiednio oświetlone. Miedzy innymi podczas wakacji, gdy pora wieczorowa spędzana jest na dworze. Lampy ogrodowe () powinny być rozmieszczone nieopodal dróżek kierujących do głównych punktów w ogrodzie np. altanki.

Świetnym rozwiązaniem są także lampy działające na energię słoneczną. Radzą sobie bez baterii i kabli. Mają wbudowane mini kolektory słoneczne, które uzupełniają ubytki za dnia. Jest to bardzo ekologiczny i oszczędny sposób oświetlania ogrodu. Coraz więcej osób korzysta z dodatkowego oświetlenia ścieżki. Wymaga to jednak poprowadzenia przewodów oraz rozkopanie ogrodu. lampy żyrandole

Tags: światło, żarówki, kuchni