Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jakiego typu meble zainwestować, ażeby poczuć moc odległych krain? Czy kolonialne meble to dobry wybór?

Posted on 20/03/2023 2:40pm

Wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzach jest coraz bardziej na czasie, to bardzo stylowe rozwiązanie, jakie wprowadzi do każdego pomieszczenia rewelacyjny klimat. Identycznie, gdy mowa o sprzętach, to najlepiej wybierać tego typu, które wykorzystują naturalne surowce. W rzeczy samej zapewniają one najlepszą atmosferę w każdym miejscu. Prym wiodą tutaj meble kolonialne.


meble z indonezji
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Takie meble są wspaniałe, nowoczesne, odznaczają się wytrzymałością, klasą i egzotycznym wyglądem, który jest możliwy do zrealizowania dzięki unikalnemu usłojeniu materiału. Wiele sklepów oferuje bogate kolekcje, spośród których na pewno wyróżnić można meble orientalne, lecz również pozostałe zestawy, jakie tworzone są z litego drewna. Tego rodzaju meble można dobrać do różnorakich miejsc, czyli będą najbardziej właściwe do sypialni, salonu oraz jadalni. Zależnie od miejsca, w jakim je planujemy polecane są solidne stoły, ciężkie komody (zobacz komody sosnowe) ze stylowymi wyżłobieniami oraz eleganckimi okuciami. Potrafią one zachwycić prawdziwą prostotą i stylowością - nie wiem, które meble z Indonezji wybrać.

Meble kolonialne są wyjątkowe, łączą w sobie klasę z ciekawymi liniami, nawiązują one do najlepszych wzorców orientalnych. Są na pewno niebanalne, bardzo estetyczne. Zwłaszcza jeśli tego typu meble Indonezja ma dużo do zaoferowania. Meble z tamtego obszaru to prawdziwe perełki. W tym sensie najlepsze są zestawy do salonu oraz jadalni. Są tworzone z najwyższego jakościowo gatunkowo drewna tekowego albo mahoniu, które nadają im miłego, eleganckiego wyglądu, jaki pasuje do domów zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Odznacza je ciemna kolorystyka, a także wykorzystanie najbardziej dopasowanych egzotycznych ozdób. Podobnie stylowe meble drewniane z Indii są bardzo popularne.


komoda
Bardzo interesujące komody, witryny, jak i stoły bardzo dobrze psują do prywatnych, ale również do komercyjnych wnętrz. To sprawia, że jesteśmy w stanie odczuć prawdziwie orientalny, oryginalny klimat, jednocześnie są bardziej trwałe i odporne na działanie różnych zewnętrznych czynników. Meble z palisandru i mango potrafią zachwycić niezwykłą barwą, odpowiednio pielęgnowane z pewnością przetrwają bardzo długo.

Tags: jadalnia, mango, klimat