Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób zaprojektowane w odpowiedni sposób wpływa na wygodę i funkcjonalność mieszkania na co dzień.

Posted on 16/11/2023 11:01am

Oświetlenie pełni bardzo istotną rolę dla ludzi. Tak naprawdę jesteśmy tak przyzwyczajeni do tego, że w każdym momencie można włączyć lampkę i stanie się jasno, że wszelkie braki prądu są odczuwane niezwykle boleśnie. Lecz jego rola nie sprowadza się jedynie do tego, żeby rozświetlić wnętrza, lecz pełni dodatkowo bardzo ważną funkcję ozdobną. I będzie to dotyczyć zarówno lamp, jak również światła, jakim można niezwykle interesująco akcentować i podkreślać charakter wnętrza.


Oświetlenie do salonu
Author: PRAKTIKER
Source: PRAKTIKER
W czasie projektowania oświetlenia jest parę reguł, jakich powinno się przestrzegać, jeśli chcieć się będzie mieć praktyczne, wygodne wnętrze. Przede wszystkim powinno się postawić nie na jedną zamontowaną centralnie lampę, lecz na parę niezależnych źródeł. Dzięki temu w razie potrzeby będzie można oświetlić całe wnętrze, na przykład w salonach idealnie będą się do tego nadawać żyrandole tanie zamontowane u sufitu. Pełną ofertę znajdziesz pod linkiem żyrandole niedrogo. Ale powinno się także mieć jakieś inne lampy i lampki miejscowe, jakimi będzie się oświetlać konkretne fragmenty. Tego typu model świateł zdaje egzamin praktycznie we wszystkich domowych pomieszczeniach. Na przykład w salonach podstawą będzie górne oświetlenie, a są nim najczęściej tanie żyrandole przykręcane przy suficie. Obowiązkowo sprawdź tanie żyrandole. Oferowane są one w bardzo dużej liczbie odmian, różnią się wielkością, stylistyką i ilością żarówek, tak wiec każdy bez problemów jakiś odpowiedni egzemplarz dla siebie wybierze. Ale świecący cały czas nie byłby najwygodniejszy, a z pewnością niezbyt potrzebny w wielu sytuacjach. Z tego też powodu przy fotelach niejednokrotnie mogą się pojawić tanie lampy stojące, jakie bardzo dobrze będą się sprawdzać na przykład przy oglądaniu telewizji czy czytaniu książki. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tanie lampy stojące.

Nie wahaj oraz zobacz w najświeższym tekście (https://www.timex.com.pl/), jak podszedł do takiego tematu inny autor - ten wpis także jest bardzo interesujący!

Można też pomyśleć o niewielkiej lampce obok mebli, dającej słabe światło.


Taka lampka nie będzie przeszkadzać domownikom, a zapewni dyskretne oświetlenie, jeśli będzie się chciało coś zrobić. Podobnie sytuacja będzie się przedstawiać z innymi pomieszczeniami w domu, należy pamiętać o tych regułach, jeżeli zacznie się projektować oświetlenie.

Tags: światło, wnętrze, styl