Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób zagospodarować łazienkę, aby można było ją w łatwy sposób czyścić?

Posted on 20/03/2023 2:48pm

Przy aranżacji łazienki powinniśmy wiedzieć nie tylko o tym, aby była ona ergonomiczna, lecz również zawsze czysta. Najczęściej łazienki czyścimy co tydzień, jednak brudzą się one niestety dość szybko.


łazienka
Source: http://www.archicom.pl/


W poniższym artykule dowiesz się, jak zaaranżować łazienkę, żeby bez trudu można było ją czyścić.


Łazienka jest pomieszczeniem, w którym wszyscy domownicy każdego dnia oraz bardzo często wykonują wiele higienicznych czynności. Naturalne więc jest to, że powinna ona być jak najbardziej ergonomiczna. Jej wnętrze należy więc tak zaaranżować, żeby korzystanie z umiejscowionych tam urządzeń nie było w żadnym przypadku kłopotliwe. Rozpatrując w jaki sposób urządzić łazienkę, trzeba wybrać takie rozwiązania, żeby było można ją łatwo czyścić. Warto kupić do łazienki łatwe w sprzątaniu urządzenia sanitarne, sprzęty podwieszane czy często spotykane płytki ceramiczne. Kabina prysznicowa i ceramika powinny mieć specjalistyczne warstwy. Do zachowania w porządku naszej łazienki w dużym stopniu może się także przyczynić sposób usytuowania poszczególnych urządzeń sanitarnych. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest rozdział łazienki na poszczególne obszary - dla przykładu strefę sanitarną oraz kąpielową.


Należy także mieć świadomość tego, że oprócz akcesoriów sanitarnych w łazience powinno się znajdować również miejsce na regały i półki, gdyż dzięki nim będzie ona sprawiała wrażenie w każdym przypadku uporządkowanej. Przy bieżącym korzystaniu z łazienki, niezwykle ważna jest także łatwość dostępu do używanych często produktów do pielęgnacji ciała oraz akcesoriów. Niestety łazienka brudzi się dość szybko, a najczęstszego mycia wymaga wanna, zlew czy też sedes.
Relatywnie proste do czyszczenia są urządzenia wyprodukowane z akrylu - zewnętrzna warstwa stworzona jest z termoutwardzalnej powłoki z farby (sprawdź farby do malowania mebli drewnianych) proszkowej, która ogranicza rozprzestrzenianie się różnorodnych bakterii oraz bardzo ułatwia czyszczenie.

Tags: łazienki, sposób, łazience