Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób za pomocą światła powiększyć optycznie mały salon?

Posted on 18/03/2022 9:46am

Światło w pokoju dziennym jest jednym z istotnych składników jego wystroju - spełnia ono zarówno funkcję praktyczną, jak też ozdobną. Plastyczne własności światła pozwalają także odmienić proporcje małego wnętrza. Żeby wybrać odpowiednie lampy do salonu, musisz poznać kilka zasad. Oświetlenie udoskonali ukształtowanie niewielkiego salonu jak też wprowadzi do niego sympatyczny nastrój. Ilość, wzornictwo oraz rozlokowanie lamp do salonu zależy przede wszystkim od jego rozmiaru jak też aranżacji.


Lampa stojąca do czytania
Author: Maxlight
Source: Maxlight
Odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych pozwoli wizualnie powiększyć nieduży pokój dzienny, nowoczesne lampy podłogowe zaakcentują wybrane punkty jak też ukryją niechciane wady. Nieduży salon będzie wydawać się większy, kiedy skierujemy oświetlenie na sufit czy na poszczególne elementy dekoracyjne.

Prezentowany post, to niezwykle wciągający materiał? Jeśli także tak sądzisz, to kliknij na inny temat, a pomocna treść (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/kabiny) sprawdzi się tu niezwykle.

Zarówno wkomponowane w sufit, jak i zawieszane oprawy sufitowe o mocnym świetle sprawią, że salon będzie zdawał się wyższy. Wizualne wydłużenie pomieszczenia zapewniają właściwie oświetlone wertykalne podziały ścian w formie filarów. Aby poszerzyć salon, starczy skierować żywe światło na jego dłuższe ściany. Świetnie nadają się do tego celu kinkiety - .

Świetnym rozwiązaniem do ciasnych salonów jest też umieszczenie źródła światła w ukrytych niszach bądź podświetlenie obrazów oraz półek. Natomiast decydując się na żyrandole z przeźroczystego szkła, unikniemy przytłaczającegożyrandole (polecamy żyrandole włoskie)orzystnego dla małych salonów wrażenia ciężkości.


lampa stojąca
Author: Christine Warner Hawks
Source: http://www.flickr.com
Wpływ na to, jak odbieramy przestrzeń pomieszczenia, mają także odcienie dominujące w aranżacji pomieszczenia. Jeśli pożądamy, aby salon wydawał się większy, powinniśmy zdecydować się na jasne odcienie jak też zastosować równe i błyszczące faktury, które odbijają błysk lamp. Pokój dzienny utrzymany w wesołych kolorach nie wymaga ostrego oświetlenia, dzięki czemu możemy zastosować rozwiązania pełniące głównie rolę dekoracyjną. Odwrotnie jest w wypadku ciemnych a także matowych kolorów i dekoracji wykonanych z drewna oraz kamienia. Podobne odcienie i materiały pochłaniają światło, co wiąże się z nieodzownością użycia światła o znacznym natężeniu. Ciepłe światło zwyczajnych żarówek również rozświetli salon. Jeśli jednak pragniesz uzyskać przeciwny rezultat, dobrze jest wprowadzić do pomieszczenia chłodne refleksy, jakie emitują świetlówki. Oświetlenie musimy zaprojektować już na początkowym etapie wykańczania pomieszczenia.

Tags: świetlówki, ściany