Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób wykonać projekt oświetlenia w swoim domu, aby jak najlepiej mogło spełniać swoje zadanie

Posted on 03/08/2021 5:49pm

Oświetlenie w domu spełnia różne zadania, z tego też powodu bardzo ważne jest jego odpowiednie rozplanowanie. Podstawowym zadaniem, jakie spełniają lampy, jest oświetlenie wnętrza w taki sposób, żeby można było w normalny sposób funkcjonować.


Lampy
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Kolejną funkcją, dla wielu również istotną, jest funkcja dekoracyjna. I można tu powiedzieć zarówno o świetle, które elegancko może podkreślić wiele elementów wyposażenia albo dać odpowiednią atmosferę, ale także o lampach, które odpowiednio wybrane będą stanowić jeden z ważniejszych elementów wyposażenia wnętrz. Tu istotne jest dopasowanie lampy (zobacz żyrandol do pokoju dziecięcego) do charakteru i stylu pomieszczeń, z tego też powodu lampy warto kupować dopiero po ustaleniu, jaki styl dany pokój będzie mieć. Jeśli ktoś w pokojach będzie miał stare, stylowe meble, to na pewno pasowały tam nie będą nowoczesne lampy z kryształami, z kolei do szkła albo stali nadawać się nie będą stylowe, bogato zdobione lampy salonowe . Na szczęście wybór różnych lamp w sklepach jest tak duży, że każdy bez problemów coś odpowiedniego dla siebie będzie mógł znaleźć.

Oświetlenie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Biorąc się za projektowanie oświetlenia pamiętać należy o paru ważnych sprawach. W praktyce każde z pomieszczeń pełni inną rolę i będzie też potrzebować odmiennych lamp. W salonach bardzo dobrze będą się sprawdzać duże lampy, umieszczone centralnie. Zapewnić one muszą wystarczającą ilość światła aby oświetlić całe pomieszczenie, z tego też powodu często mają one parę żarówek i system kontroli ich włączania. Niektórzy właściciele mieszkań łączą rolę oświetlenia z zagwarantowaniem odpowiedniego przepływu powietrza, i decydują się zakupić żyrandole z wentylatorem .

Odpowiednio dobrane do wnętrza nie tylko będą stanowić element dekoracji, ale również zagwarantują właściwy obieg powietrza. W łazience przydają się dwa niezależne punkty oświetleniowe, jedno centralne oświetlające całe pomieszczenie, a drugie koło lustra. Podobnie może być w kuchni, w niej dodatkowe oświetlenie bardzo przydaje się przy blacie roboczym, oświetlając dokładnie miejsce gdzie przyrządza się posiłki.

Tags: Wnętrza, szafy, oświetlenia