Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób usprawnić sprzątanie w domu?

Posted on 15/04/2019 7:49am

Dziś w sklepach można nabyć dużo środków ułatwiających sprzątanie dzisiejszym kobietom. Są to m.in.: preparaty do dywanów i tapicerki, preparaty do mebli i podłóg, preparaty do prania i płukania a nawet preparaty do prasowania. Dla nas dzisiaj jest naturalne iż mamy pod ręką wszystkie te współczesne środki. A jak ongiś radziły sobie z porządkami domowymi nasze babki i prababki? Radziły sobie doskonale!


odkurzacz
Author: Twentyfour Students
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chciałybyśmy wrócić do babcinych sposobów, dobrze jest zaopatrzyć się przede wszystkim w jak największą ilość sodki i octu spirytusowego.

Masz jakieś problemy ze znalezieniem potrzebnych informacji? To zerknij na tekst (https://projektme.pl/nieruchomosci/mieszkanie/) opublikowany w tym serwisie a upewnisz się, że to jest wszystko, co konieczne.

Są to środki naprawdę niedrogie, nieszkodzące zdrowiu a przede wszystkim niezwykle skutecznie działające (zwłaszcza w duecie). Nie tylko są niezastąpionymi produktami do celów kuchennych. Mogą pomóc nam także posprzątać cały dom! Sodka zalana z podgrzanym octem silnie pieni się pomagając nam odetkać odpływy w zlewie czy w łazience. Jeśli zmieszać sodę z małą ilością octu uzyskamy pastę z pomocą której usuniemy wszelkie kuchenne jak też łazienkowe zabrudzenia. Oczyścimy czajnik, srebro czy armaturę kuchenną.

Preparaty do pielęgnacji mebli świetnie zastąpi wytarcie ich drewnianej powierzchni ścierką zwilżoną oliwką dziecięcą, ewentualnie wystudzoną esencją herbaty lub też octem. Natomiast powierzchnię skórzanych mebli odświeżymy mieszanką octu oraz oleju lnianego w proporcji 1:1. Jak można zastąpić preparaty do dywanów i tapicerki? Tłuste plamy z tapicerki meblowej, a również z wykładzin czy dywanów, możemy spróbować oczyścić z pomocą talku, mąki czy sody. Starczy obsypać poplamione miejsca, później należy poczekać kilka godzin następnie zebrać proszek za pomocą odkurzacza.

Preparaty do prania i płukania także możemy zastąpić używając do prania wypróbowanych, dobrych płatków mydlanych. Używały ich już nasze babcie, bowiem są one delikatne, tanie i doskonale się spieniają. Nie są skuteczne jednak przy silnych zabrudzeniach, zatem warto je stosować głównie do odświeżania bielizny. Płatkami mydlanymi można również prać bieliznę sposobem ręcznym. Po upraniu bielizny za pomocą płatków mydlanych opłukujemy ją strumieniem wpierw gorącej, a później zimnej wody. Nasze babki nie stosowały żadnych najlepsze środki do prasowaniaa, po prostu pryskały prasowane rzeczy wodą. Babcine sposoby najlepsze!

Tags: preparaty, armatura, sprzątanie, pranie