Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób samodzielnie złożyć komplet mebli kuchennych?

Posted on 29/08/2023 7:54am

Gotowy zestaw mebli kuchennych sprawdza się w wielu kuchniach, szczególnie tych o niewielkich wielkościach.


Sprzęty zamówione na wymiar pozwolą zabudować wszelkie narożniki i wykorzystać maksymalnie całą, dostępną powierzchnię.
składanie mebli
Source: pixabay.com


Składanie mebli nie będzie trudne a także bardzo kłopotliwe. Starczy kierować się zgodnie z ustalonym schematem. Ten będzie wskazówką do tego, jak zachowywać się na wszystkich etapach robót wykończeniowych. Jak na każdy dobrze uskuteczniony remont przystało, newralgicznym elementem poprzedzającym właściwą pracę jest przygotowanie pomieszczenia. Jeżeli odnawiamy kuchnię uprzednio już wyposażoną, mamy trochę utrudnioną sprawę. Musimy bowiem przetestować obecną instalację, zdjąć starą tapetę czy też przemalować ściany oraz zająć się technicznym stanem podłogi. Oczywiście zakres prac zależał będzie od stanu zniszczenia obecnego wnętrza.


Po rozmontowaniu starej kuchni przychodzi pora na przygotowanie pomieszczenia. Upewnijmy się na początek, czy podłoga podłoga technologiczna i ściany są równe a także czy ściany utrzymają ciężar nowych szafek. Na owym etapie zajmijmy się pomalowaniem wszelkich powierzchni, ułożeniem płytek ceramicznych ewentualnie wymianą podłogi. Naszkicujmy układ nowiutkiej kuchni na ścianie. Sprawdźmy, czy wszystkie wymiary, rozlokowanie dopływu gazu oraz wody, doprowadzenie energii jak też lokalizacja otworów wentylacyjnych pokrywają się z planem.
Zaznaczmy również miejsce, w którym będą zamontowane szyny do zawieszenia kredensów – uwaga, przy poniektórych kompletach kuchennych szafki są mocowane na haki.

Tags: malowanie, prąd, WC, moc, plan