Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób funkcjonalnie umeblować własne mieszkanie

Posted on 15/05/2019 8:04am

Odpowiednio dopasowane meble to właściwie dziewięćdziesiąt procent sukcesu w aranżowaniu domu. Jeżeli nie masz pojęcia, jak to zrobić, koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł.

Meble do salonu muszą być najelegantszym elementem wyglądu mieszkania. Jak wiemy, salon jest miejscem, w którym zabawia się gości. Aby pokazać się od jak najlepszej strony, należy salon urządzić z gustem.


meble do pokoju na wajnert.pl
Okropnym błędem, robionym przez wielu ludzi, jest nadmierne udekorowanie salonu rozmaitymi bibelotami. Warto pamiętać o wygospodarowaniu metrażu, by goście nie czuli się ścieśnieni.

Jeżeli chodzi o szafy do sypialni (wybór szaf do sypialni na wajnert.pl), mądrze jest zdecydować się na meble, które odznaczają się jak największą pakownością. Dobrym rozwiązaniem jest wmontowanie szafy w ścianę, dzięki czemu zyskuje się więcej przestrzeni w pomieszczeniu. Drobna rada dla małżonków – koniecznie podzielcie sprawiedliwie miejsce w szafie ciuchowej. Ludzie są mocno terytorialni, dlatego zawłaszczanie cudzej przestrzeni może wywoływać spore kłótnie. Dla miłej atmosfery każdy powinien posiadać swoją przestrzeń, w której panuje suwerennie.

Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami, w których powinny dominować meble praktyczne. Wygląd mebli staje się więc sprawą drugoplanową. W tych miejscach należy wszystko zaaranżować tak, by zostawić sporo przestrzeni do wygodnego robienia różnych czynności. Dobrymi meblami w łazience i kuchni są te wykonane ze szkła, charakteryzujące się minimalizmem formy. O ile pragniesz dodać jakiś element komfortu w łazience, możesz zakupić mięciutki dywan, który będzie grzał po wyjściu spod prysznica.


Dla tych, którzy są zasobniejsi, proponuje się luksusowe meble skórzane (szukaj mebli skórzanych w wajnert). Takie elementy będą znakomicie prezentować się w pokoju dziennym. Powinno się wiedzieć, że meble skórzane muszą korespondować z resztą zamysłu mieszkania. Jak wiadomo, takie meble kojarzą się przede wszystkim z konserwatywnymi rozwiązaniami, zatem rozsądnie jest przypilnować, by i pozostałe meble były dobrane w takiej stylizacji.

Tags: modele, stylizacja, dywan, lokum, estetyka, element, przestrzeń