Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


W jaki sposób dobierać odpowiedni zasilacz ledowy do oświetlenia led?

Posted on 13/03/2019 7:41am

Oświetlenie led obliguje do zastosowania odpowiedniego zasilania, ponieważ normalne sposoby nie zawsze się tutaj sprawdzają. Nade wszystko wykorzystywane są zasilacze napięciowe, więc poszukując ich musimy wiedzieć, na które elementy zwrócić największą uwagę, by nasze wybory były prawidłowe.
LED
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu stoi naturalnie jakość zasilacza. W tym przypadku nie warto ciąć wydatków, gdyż takie działanie momentalnie obróci się przeciwko nam. Niedrogie zasilacze ledowe mogą nawet doprowadzić do zepsucia się diod. Następnym istotnym elementem są zainstalowane zabezpieczenia, jakie ochraniają przed zwarciem, przeciążeniem i spięciem.Najważniejsze są zabezpieczenia przepięciowe, jednakże niestety nie zawsze są one w stanie zabezpieczyć oświetlenie. Nie można też zapomnieć o sprawności energetycznej, ponieważ to ona decyduje o zaistnieniu zakłóceń i o odpowiednim poborze mocy. W związku z ostatnią kwestią należy obliczyć moc, która będzie nam potrzebna do przyłączenia wszystkich instalacji, mających współpracować z zasilaczem. Moc musi być co najmniej taka, jak obliczyliśmy bądź jeszcze lepiej – trochę większa. Dzięki temu zabezpieczymy zasilacz przed maksymalnym obciążeniem, które może nie mieć na niego pozytywnego wpływu, zwłaszcza przy dłuższym, ciągłym działaniu.

Jeżeli jednak wybierzemy – tak jak uprzednio zaznaczyliśmy – najwyższej jakości zasilacze, nie powinny mieć miejsca niniejszego typu kłopoty. Ostatnią sprawą jest wentylacja Wrocław zasilaczy, które pozwala na sprawne odprowadzanie ciepła od sprzętu. Im niższa temperatura, tym lepsza żywotność, lecz ta zasada odnosi się do większości sprzętów, jakie mamy w domu czy w pracy. Tak np. stale przegrzany laptop będzie nam na pewno o wiele krócej służyć, identycznie jest z zasilaczami.

oświetlenie LED
Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Należy pamiętać, że wybór zasilaczy ledowych związany jest z funkcjonowaniem całego oświetlenia oraz – co najistotniejsze – jego trwałości. Niewłaściwie wybrane zasilacze mogą spowodować, że żarówki będą się szybciej spalać, a my będziemy zmuszeni do następnych wydatków, z czego bez wątpienia nie będziemy zadowoleni.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta (https://oladom.pl/107-lustra-w-srebrnej-ramie). Oferujemy produkty dobrane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i dowiedz się, jak pracujemy.

Stąd też jeśli nie czujemy się pewni w tym zakresie, lepiej skorzystajmy ze wsparcia ekspertów, którzy podpowiedzą nam celne rozwiązania i kupimy zasilacze ledowe, które będą się sprawdzać w naszych instalacjach.

Tags: oświetlenie, zasilacz, żarówki