Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Szkło w naszych domach

Posted on 10/10/2021 7:33am

Mleczne, lodowe, szlifowane, albo zupełnie prześwitujące – szkło zawsze robi wrażenie. A jeżeli jeszcze przechodzi przez nie słońce...
Dziś szkło nie jest materiałem dla wybranych. Perfekcyjne opanowanie różnych technik jego wytwarzania pozwala zrealizować najśmielsze plany, więc nie eliminujmy szkła jako surowca do budowy nawet tak niezwykłych konstrukcji jak schody, drzwi czy balustrady.

szkło w domu
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
To kwintesencja minimalizmu i wyrafinowania. Z pozoru kruche szkło posiada wiele możliwości wykorzystania i potrafi niejednego z nas zadziwić swoją niezwykłą wytrzymałością i trwałością.

Stawiane na niesamowicie solidnej konstrukcji ze stali stopnie szklanych schodów wykonuje się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła szacowana jest indywidualnie, w zależności od wielkości tafli. Ma w związku z tym bardzo wysoką odporność na pęknięcia - jest niesamowicie wytrzymałe. Jeśli schody będą używane przez dzieci lub w niepokoju przed poślizgnięciem, w centralnych miejscach (na krawędziach stopni) możemy położyć paski antypoślizgowe z matowej farby naniesionej za pomocą metody sitodruku.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany tekst, szybko sprawdź jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta (https://interdeko.pl/produkty/rolety-na-wymiar.html) i tutaj znajdziesz szczegółowe informacje.

Zabieg ten zapewni nam odpowiednią szorstkość i przyczepność.

szklane akcesoria do domu
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Jeśli mimo wszystko nie do końca jesteśmy przekonani co do decyzji o szklanych stopniach – pójdźmy na kompromis i pokuśmy się o szkło w domu w postaci szklanych drzwi lub balustrady jak tego typu solidne balustrady szklane na stronie Szklane drzwi posiadają dwie podstawowe zalety: przepuszczają dużo światła i elegancko wyglądają. Albowiem mamy możliwość zakupienia ich w różnych kolorach i wykończeniach – możemy je dopasować na ogół do każdego stylu. Jeśli chcemy mieć szklane drzwi, powinniśmy pomyśleć o nich już etapie projektowania. Z jakiego powodu? Są dość ciężkie, więc potrzebują specjalnego nadproża.

Szklana balustrada natomiast, która z jednej strony zapewni nam ochronę przed upadkiem i komfort, zaś z drugiej – nada lekkości wnętrzu i maksymalnie je doświetli będzie będzie oryginalną ozdobą minimalistycznego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość szklanych tafli może sprawić, iż mieszkanie stanie się nieco laboratoryjne – warto więc ”cieplejsze” dodatki.

Tags: mieszkanie, Szklane drzwi, Grubość szkła