Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Profile LED – niezwykłe źródło światła w naszych mieszkaniach

Posted on 18/04/2023 7:51am

Od pewnego czasu rewolucją w oświetleniu stały się źródła światła LED. Są to nie tylko oszczędzające energię źródła światła, ale źródła, które dają wiele możliwości aranżacji wnętrz.
Profile LED stosować można do oświetlania przeróżnych pomieszczeń w naszych domach oraz mieszkaniach. Profile Led robi się z aluminium. Umieszcza się w nich taśmy, w których z kolei montuje się taśmy z diodami LED. Profile te mają różne długości, dlatego umożliwiają na tak wiele pomysłów aranżacji wnętrz. Z ich pomocą podświetlimy szafki do kuchni lub łazienki, a nawet podświetlimy stopnie schodów. Profile LED dostępne są także w wersji przeznaczonej specjalnie do pokoi o wyjątkowo dużej wilgotności. Te profile charakteryzują się dużą wodoszczelnością. Aby oświetlanie LED działało, niezbędny jest zasilacz LED - profile led - sprawdź ofertę . Taki zasilacz LED, popularnie zwany ledowym jest wymaganym urządzeniem, ponieważ oświetlanie LED może działać tylko wtedy, gdy jest zasilane prądem stałym którego napięcie wynosi 12 volt. W naszych domach w gniazdkach napięcie jest zdecydowanie wyższe, równa się 230 volt. Stąd obowiązek stosowania zasilacza.
led
Author: Kobi
Source: Kobi


Natomiast diody LED zyskują w naszym kraju coraz większą liczbę zwolenników. Oświetlenie to jest naprawdę trwałe, diody LED mogą działać znacznie dłużej od normalnych żarówek. Moc diod używanych w oprawach oświetleniowych jest bardzo zróżnicowana, mogą one charakteryzować się mocą od 1 do 5 W. Kąt ich świecenia także jest zróżnicowany, co pozwala dowolnie aranżować nimi wnętrza. To jeden z powodów ich popularności. Diody LED wykorzystuje się obecnie nie tylko do oświetlania mieszkań (Szukasz przestronnego eM? polecamy mieszkania budowane przez firmę archicom) czy pomieszczeń biurowych, ale też do oświetlania ulic i powierzchni reklamowych. Na popularność tego typu oświetlenia wpływają także kwestie oszczędnościowe. Też diody LED są naprawdę energooszczędnym oświetleniem.
Diody LED posiadają nie tylko zalety, ale także wady. Zaliczana do wad diod LED jest ich cena. Profile czy moduły oświetleniowe, w których wykorzystano diody LED są teraz wyjątkowo drogie - sprawdź zasilacz led. Drugą, znaczącą wadą tego rodzaju oświetlenia jest zimna barwa światła. Zimna barwa światła jest wyjątkowo niekorzystna dla naszych oczu. Światło o ciepłym odcieniu emitują tylko diody o bardzo dobrej jakości, które są też koszmarnie drogie. Dlatego wiele ludzi rezygnuje z ich kupna.

Tags: oświetlenie, wzrok, dioda