Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Pomysły na ciekawą aranżację niedużych wnętrz

Posted on 15/09/2022 10:18am

W dużych wnętrzach na pewno mamy większe pole do popisu, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. W wypadku małych pomieszczeń powinniśmy uważać, żeby nie zagracić wnętrza zbyt wieloma dodatkami. Nie tylko będzie to niezwykle niepraktyczne, lecz także nieestetyczne, wręcz śmieszne. W niewielkich wnętrzach rozważnie powinniśmy również łączyć odcienie, w szczególności te żywe oraz niezmiernie krzykliwe.
okno
Author: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Source: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Nie oznacza to jednak, że niedużych wnętrz nie da się urządzić z pomysłem. Wprost przeciwnie, pomysłów aranżacyjnych, które perfekcyjnie będą pasować do małych wnętrz jest mnogość! Na początek warto zastanowić się nad tym, jak na przykład optycznie zwiększyć nieduże pomieszczenie. Zdecydujemy się na jasną kolorystkę ścian, jasne oświetlenie, oraz także lustra.

Połączenie tych trzech rzeczy niewątpliwie spowoduje, iż pomieszczenie będzie wydawać się większe. Jeżeli chodzi o umeblowanie, to powinno zastanowić się nad meblami na wymiar. Zdołamy zamówić chociażby szafy wnękowe na wymiar, które oszczędzą miejsce w mieszkaniu, oraz równocześnie będą praktyczne i wydajne. Zamiast dużych, klasycznych mebli, wybierajmy mniejsze meble współczesne, które często są ogromnie pojemne a nie zabierają mnóstwo drogocennego miejsca. Jeżeli potrzebujemy dodać pomieszczeniu trochę nietuzinkowości, zdecydujmy się na fototapety, jakie idealnie nadają się do rozmaitych wnętrz, także tych niedużych.

Stosownym pomysłem jest zastosowanie fototapet przestrzennych, czyli fototapet 3d, jakie błyskawicznie powiększą całe pomieszczenie. Fototapety przestrzenne ślicznie będą wyglądać w małym salonie bądź niewielkiej kuchni, nie tylko rozbudują wnętrze, lecz też wspaniale je ożywią. Więcej tu: opis.Kolejnym ciekawym pomysłem do niewielkich wnętrz są puszyste, delikatne dywany. Dywan wykładziny obiektowe wrocław nie musi pokrywać pełnej podłogi pomieszczenia, może to być drobny dywanik, jaki doda wnętrzu mnóstwo uroku. Warto wybierać dywany w jasnych kolorach czy też ciepłych tonach, które sprawią, że małe wnętrza będą bardzo przytulne. Dla zaciekawionych tematem: .


przykładowa aranżacja wnętrza
Author: tapetenpics
Source: http://www.flickr.com
Zastosujemy także takie dodatki, jak na przykład gustowne świeczki, wazon z kwiatami, mała lampka na stoliku - te wszystkie drobne elementy spowodują, że wnętrze nie będzie nudne, wprost przeciwnie nabierze charakteru i niezwykłej nietuzinkowości. Naturalnie pamiętajmy o tym, żeby wszelkie dodatki były używane z odpowiednim umiarem.

Tags: dywany, szafy, pomieszczenie