Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Podstawowe informacje o stosowaniu oświetlenia typu LED, czemu jest ono obecnie tak popularne.

Posted on 04/07/2019 12:07pm

W ostatnich latach oświetlenie typu led zaczęło bardzo zyskiwać na popularności. Wynika to z paru rzeczy, lecz mając na uwadze plusy technologii trudno się dziwić, że jest ona tak popularna. Przede wszystkim ledowe żarówki są dużo bardziej oszczędne od zwykłych, i to różnica jest rzeczywiście duża, bo parokrotna. Przy kilku źródłach światła w mieszkaniu różnice na wysokości rachunków będą naprawdę widoczne, nawet uwzględniając wyższe koszty zakupu żarówek ledowych w ciągu paru miesięcy powinny się one zwrócić.

światła led
Author: Terry Robinson
Source: http://www.flickr.com
Poza tym cechują się one dużo większą trwałością od tradycyjnych źródeł oświetlenia, więc ich zakup będzie tym bardziej się opłacał, ponieważ będzie je trzeba znacznie rzadziej wymieniać.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej wpisów na opracowany tu temat? Namawiamy zatem do nowej witryny - po prostu idź tu (https://trzysosny.eu/imprezy-i-szkolenia) i przejdź do naszego serwisu.

Jak można przeczytać w specyfikacjach, porządna żarówka ledowa wytrzymuje nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy, co jest dwudziestokrotnie dłuższym okresem od normalnych żarówek. Jeżeli dołoży się do całości dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia i możliwość wybrania barwy światła, to jasnym się staje, czemu wszyscy je kupują - Trilux. Większość oferowanych w sklepach ledowych żarówek bez najmniejszego problemu będzie pasować do tradycyjnych oprawek, które ma zdecydowana większość stosowanych lamp. Mają one standardowe gwinty, dzięki czemu bez problemów da się nimi zastąpić tradycyjne, zwykłe żarówki. Jednak ledowe oświetlenie daje znacznie większe możliwości, więc i rozmaitych opraw dedykowanych dla nich jest coraz większa ilość w sklepach.oprawy led
Author: LANE Boys RC
Source: http://www.flickr.com
Sporą popularnością kupujących przykładowo się cieszą oprawy do wbudowania. Stosuje się je często w różnego rodzaju meblach, podwieszanych sufitach i wszędzie tam, gdzie pojawi się potrzeba zainstalowania kilku punktowych źródeł światła. Bardzo ciekawie prezentują się także najróżniejsze oprawy wiszące, dzięki możliwościom ledów projektanci mogą aktualnie całkiem sporo poszaleć. W tego typu oprawach wykorzystać na przykład można taśmy, dzięki czemu nie jest się ograniczonym jedynie do tradycyjnych kształtów, ale da się zaprojektować praktycznie każdy wzór, jaki się wymyśli - Trilux.

Tags: światło, technologia, zakup