Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Podłoga zrobiona z drewna – czy warto umieszczać ją w domu?

Posted on 25/11/2020 3:06pm

Do naszych czterech kątów znowu wracają podłogi , które wykonano z drewna. Nadają one pomieszczeniu wiele ciepła, a jeżeli będą dobrze wykonane, służyć będą długie lata. Podłogi wykonane z desek zaczynają powoli wypierać bardzo popularne przed kilku laty panele podłogowe. Dużą popularnością na powrót zaczyna się cieszyć parkiet dębowy.

drewniana podłoga
Author: Graham Hill
Source: http://www.flickr.com
Dąb jest gatunkiem drewna wyjątkowo twardym, z tego powodu parkiet dębowy jeżeli tylko będziemy o niego odpowiednio się troszczyć przetrwa w bardzo dobrym stanie naprawdę długo - . Podłogę z dębowego parkietu można wykonać w najbardziej reprezentacyjnym pokoju znajdującym się w domu. Oprócz znanego od lat parkietu podłogę warto wykonać z pomocą desek podłogowych. Godna polecenia jest deska dębowa. Wspomniana deska dębowa musi być ułożona na legarach. Położony parkiet czy też deski trzeba poddać procesowi cyklinowania, a potem pokryć odpowiednim preparatem - zadbane deski dębowe przetrwają lata.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na interesujący Cię dział, z pewnością będzie przydatna bieżąca wiadomość. Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam zgłębisz swoje kwalifikacje.

W zdecydowanej większości przypadków stosowanym sposobem zabezpieczania podłóg wykonanych z drewna jest pokrycie ich lakierem.

Pomalowana lakierem podłoga jest bardzo prosta w pielęgnacji. Wystarczy ją tylko odkurzyć oraz przetrzeć delikatnie zwilżoną ścierką bądź mopem. Niestety, wykonana z drewna nie sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym. Stawiając na polakierowanie podłogi, która wykonana jest z drewna, powinno się wykorzystać do tego celu właściwy lakier. Obecnie w sklepach znaleźć można lakiery rozpuszczalnikowe i lakiery ekologiczne. Te pierwsze bardzo długo schną, elakiery - (rzuć okiem)zne schną bardzo szybko. Spośród ekologicznych i rozpuszczalnikowych można wybierać między lakierami, które po wyschnięciu tworzą powierzchnię charakteryzującą się połyskiem, półmatową lub matową. Wybór lakieru uzależniony jest także od miejsca, w którym podłoga będzie wykorzystana. W przedpokoju trzeba ją pomalować lakierem, który zapewni uzyskanie powłoki odpornej na ścieranie.W salonie nie jest to już wymagane. Drewniane podłogi powinny być raz na jakiś czas odnowione. Jest to zabieg polegają na cyklinowaniu , a następnie położeniu nowej warstwy lakieru. Zanim nową podłogę będzie trzeba znowu cyklinować oraz lakierować upłynie wiele lat. Podłogi, które zrobione zostały z drewna mają bardzo dużo zalet: są odporne na zniszczenia, są ciepłe, nie prowadzą do reakcji alergicznych. Bez wątpienia warto je mieć w swoich czterech kątach. Dzięki temu dom nabierze pięknego charakteru. Dobrze jest o tym pamiętać.

Tags: podłogi, lakierowanie, ścieranie