Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Parę słów o podłogach zrobionych z kamienia naturalnego oraz metodach ich pielęgnacji.

Posted on 25/11/2020 3:05pm

Posadzki wykonane z kamienia to świetna inwestycja na przyszłość. Wyższy koszt zakupu i montażu tego rodzaju płyt na pewno wynagrodzi nam ich odporność na uszkodzenia i naturalny wygląd. Trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek sztuczny produkt był w stanie konkurować z pięknem natury.

posadzka z kamienia
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
Posadzki kamienne to bardzo szeroki termin. Do dyspozycji mamy kilka powszechnie używanych do tego celu rodzajów kamienia, a te z kolei dzielą się jeszcze na odmiany. Do najpopularniejszych gatunków należy marmur, granit, bazalt, piaskowiec, onyks lub wapień - oferta z . Ze względu na różne cechy każdy z wyżej wymienionych typów bywa stosowany do czegoś innego. Utożsamiany z luksusem marmur ma ciekawą strukturę i jest dość delikatnym i łatwo obrabialnym materiałem, w związku z czym służy przede wszystkim jako element wyposażenia wnętrz.


Granit z kolei jest dużo trwalszy i odporny na ścieranie niż pozostałe rodzaje kamienia. Dzięki swoim parametrom idealnie nadaje się na balkony, parapety i blaty kuchenne. Praktycznym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na trwałości posadzki jest wylewka z lastriko. Mianem tym określa się charakterystyczną mieszankę wody, cementu i grysu, mającą szerokie zastosowanie w budowlance.
Pielęgnacja posadzek wykonanych z kamienia jest stosunkowo prosta. Do zachowania płytek w czystości wystarczy regularnie przecierać je ściereczką zamoczoną w wodzie z łagodnym detergentem. W marketach budowlanych znajdziemy również specjalne lakiery do zabezpieczenia powierzchni lakiery - (opinie na nasz temat)a.

Kiedy przeanalizujesz omawiany tekst, to też zafascynuje Cię pomocna strona (https://elektryczne.eu/lodz/), która zawiera podobne informacje na to zagadnienie, zatem kliknij tutaj.

Niestety z biegiem czasu kamień, tak jak każdy inny surowiec, może stać się matowy.

podłoga z lastryko
Author: josef friedrich schmidt
Source: pixabay
Wówczas możemy sięgnąć po specjalistyczne procedury pielęgnacyjne, które przywrócą naszym posadzkom ich początkowy wygląd. Bardzo skutecznym zabiegiem jest na przykład krystalizacja marmuru. W jej trakcie zmianom ulega wierzchnia warstwa kamienia, który znów staje się lśniący jak lustro. Dzieje się tak dzięki użyciu czynnych środków chemicznych, określanych mianem krystalizatorów. Firmy, które trudnią się dbaniem o wyroby z kamienia naturalnego, mają w swych ofertach zabiegi dostosowane do prawie wszystkich jego gatunków. Na nasze życzenie przeprowadzą: impregnację i szlifowanie granitu, piaskowca lub trawertynu, polerowanie lastriko (zadbaj o swoją powierzchnię) i naprawę uszkodzeń w jakimkolwiek typie posadzek. Miastem, w którym z pewnością nie będziemy mieć problemów ze skorzystaniem z takich usług, jest Warszawa.

Tags: kamień, pielęgnacja, podłogi, posadzki