Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Panele o której klasie ścierania można by układać w sklepach?

Posted on 07/06/2022 7:43am

Budując własny dom, musimy zdecydować, jaką posadzkę chcemy posiadać we wszystkich pokojach. Tyczy się to tak jadalni, wszystkich pokojów a także toalety.


Wykonane z drewna podłogi są naturalne oraz solidne.


podłogi
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Są one synonimem trwałości wykonania i niezniszczalności. Na podłogę do salonu można wybrać panele. Wciąż są doskonalone sposoby ich wykończenia. Dzisiaj moglibyśmy dobrać typ drzewa, który będzie zewnętrzną powłoką paneli. Są to drewniane panele, które posiadają konstrukcję trójwarstwową. Stworzono je jako alternatywa dla drewna. Panele drewniane możemy dziś nabyć wykonane z postarzonego drzewa, jakie przynosi na myśl drewniane podłogi w starych budynkach. Niektóre panele poddawane są termicznej obróbce, która sprawia, że kolor paneli staje się ciemniejszy. Szczotkowanie paneli sprawia, że wtarta w panele uprzednio bejca pięknie podkreśla słoje drewna. Możemy również spotkać panele, które posiadają na brzegach ciemne linie, które mają upodobniać podłogi do podłóg na starych okrętach. Drewniane panele mogą być poddawane również wybielaniu. Dzięki temu zabiegowi panele utrzymują naturalną barwę drewna, jednak kolor jego jest znacznie jaśniejszy przez co podłoga (płytki poler) wygląda na wypłowiałą.


drewno
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com


Dzisiaj można dobierać panele z zewnętrzną warstwą, która zrobiona jest z jednego z mnóstwa gatunków drewna. Mogłyby być panele z drewna krajowego a także z egzotycznego. Powierzchnia paneli pokryta jest olejem lub woskiem. Może być matowa lub błyszcząca. Im większa klasa ścierania paneli, tym korzystniej. W najwyższym stopniu odporna na ścieranie jest klasa A5.
Wytrzymałość na ścieranie ich jest tak duża, że można układać je nawet w marketach. Odporność paneli na odkształcenia istotna jest w każdym wnętrzu. Rdzenie paneli wykonuje się z płyt HDF, które spełniają wysokie wymogi. Odporne są one na nacisk przykładowo wysokich obcasów.

Tags: dom, prezent, osoby