Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Oświetlenie we wnętrzach naszych domów bywa potrzebne, kiedy zapadnie zmierzch, a poza tym dzięki gustownym lampom można zbudować w domu niesamowity nastrój

Posted on 16/03/2022 4:09pm

Jako właściciele domu parterowego bądź mieszkania w bloku, już od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajeni, że nasze otoczenie powinno być urządzone ze smakiem. Na tym punkcie zwłaszcza wyczulone są panie domu, bo to właśnie one najczęściej bywają odpowiedzialne nie tylko za poziom czystości w mieszkalnych wnętrzach, lecz również za ich dekorację.


Dwie lampy
Source: http://www.flickr.com
Zresztą nie zapominajmy, że o dobrym smaku świadczyć będą także, a w niektórych przypadkach nade wszystko, niewielkie gadżety. To za ich sprawą wnętrze staje się bardziej przytulne. Chyba najbardziej nastrojowe są świece, ale w końcu na rynku można dostać też inne rodzaje oświetlenia. Światło od wieków ma dla ludzi magiczne znaczenie. Wystarczy tutaj nadmienić, że światło słoneczne ma na nas niezwykle dobroczynny wpływ. A podczas jesiennego popołudnia uskarżamy się na pochmurną pogodę i czas wolny chcielibyśmy spędzić przy kominku. Jednakże na taki zbytek nie każdy może sobie pozwolić, ale na szczęście w zamian można udać się do sklepu i tam zakupić gustowne oświetlenie, które w niewielkim stopniu zrekompensuje brak słonecznych promieni.

Oświetlenie kuchni powinno spełniać nie tylko czysto utylitarną rolę. W tym właśnie pomieszczeniu spędzamy sporo czasu, bo tutaj zazwyczaj jemy posiłki, podejmujemy gości, czytamy prasę czy słuchamy radia bądź po prostu się relaksujemy. Im to oświetlenie bywa bardziej nastrojowe, tym mieszkańcy bardziej ochoczo przebywają w tym pomieszczeniu. Można nawet pójść o krok dalej i kupić stylowe lampki i jednocześnie oświetlenie kuchni tak przemyśleć, żeby można było tutaj zorganizować niepowtarzalną bajeczną kolację dla małżonków.

Gdy w familii pojawia się noworodek, to koniecznie trzeba pomyśleć o tym, żeby taki bobas miał specjalne oświetlenie, a lampki dla dzieci staną się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze, ułatwiają ojcom sprawowanie opieki nad krasnalem, gdy za oknem zapada zmrok. A po drugie, gdy dziecko podrośnie, taka lampka nocna bywa wprost nieodzowna. Dziewczynki oraz synowie o dużo łatwiej zasypiają przy zapalonym świetle, które, oczywiście, musi być odrobinę przyćmione.


lampki stojące
Author: Sebastian Włoszek
Source: http://www.flickr.com
Z kolei małżonkowie potrzebują późnymi popołudniami jeszcze innego rodzaju oświetlenia. Gdy trzeba posegregować rachunki za gaz bądź po prostu rozwiązać krzyżówkę, to w takiej sytuacji najlepiej byłoby wykorzystać lampa biurkowa. Ich zaletą bywa to, że nie ma już potrzeby rozświetlania całego pokoju, więc domownicy nie będą zmuszeni przechodzić do innego pomieszczenia, jeśli chcą trochę się zdrzemnąć.

Tags: mieszkania, dziecko, rachunki, dzieciątko