Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Oświetlenie w pracy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz samopoczucie.

Posted on 20/06/2023 1:47pm

Życie współcześnie nie byłoby praktycznie możliwe bez oświetlenia elektrycznego. Korzysta się z niego coraz dłużej i częściej. Z tego względu sprzęty oświetleniowe muszą spełniać coraz większe wymagania określane w zakładach przemysłowych. Rozsądne cele firm, rosnące ceny energii a także zmieniające się normy prawne, niosą za sobą konieczność projektowania coraz nowszych technologii LED.

Fabryka produkcyjna
Author: KAMEERU
Source: http://www.flickr.com
Wymogi stawiane obiektom przemysłowym wymagają starannego oświetlenia. Nie bez znaczenia jest odwzorowanie kolorów, jednorodne naświetlenie a także brak pulsowania punktów świetlnych. Wymiana nieefektownych obsad punktów świetlnych na energooszczędne lampy to nie tylko zmniejszenie wydatków poboru prądu. Nowoczesne ekologiczne oraz energooszczędne oświetlenie przemysłowe jest znaczące w kształtowaniu warunków na stanowisku pracy.Obniżenie zużycia prądu to również korzyści dla środowiska naturalnego polegające na pomniejszonej emisji gazów cieplarnianych. Od dawna wiadomym jest, iż samopoczucie ludzi zmienia się w ciągu dnia w zależności od dostępności naturalnego światła.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię przeczytane wiadomości, to na pewno bieżąca notka (http://www.centrumhigieny.pl/noze-masarskie-do-skorowania-dicka) na ów temat także Cię skusi. Przejrzyj artykuł na ten temat.

Stąd tak ważne jest, by sztuczne oświetlenie miało prawidłowe parametry jasności i natężenia. Szczególnie istotne jest to na obszarach wykonywania zadań przez załogę.

oświetlenie
Author: Ondrej Prostrednik
Source: http://www.flickr.com
Prawidłowo oświetlone stanowiska pracy napełniają wykonujących obowiązki dobrą witalnością, jednocześnie powiększając efektywność, posiadają także wpływ na prędkość i skuteczność wykonywania obowiązków. Wykonujący obowiązki wolniej się przemęczają, np. sprawdź trilux.com. Wystarczające oświetlenie na stanowisku pracy o właściwym natężeniu podnosi BHP i jakość realizowanych prac.

Lepsze warunki światła na stanowisku pracy umożliwiają szybsze wykonywanie czynności i ograniczenie liczby błędów. Przyczyniają się także do polepszenia bezpieczeństwa środowiska pracy oraz pracowników, zmniejszenia ryzyka wypadków i nieobecności w pracy a także generalnej poprawy zdrowotności a także nastroju pracowników.

Tags: praca, jakość, dostępność