Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Oświetlenie LED, jako gwarant solidnej jakości. Czy także masz takie oświetlenie czy stale nie możesz się zdecydować? Zobacz, że warto je wybrać

Posted on 13/05/2022 10:33am

To już staje się powszechne, taśmy LED są coraz bardziej popularne. Coraz większa liczba ludzi wybiera właśnie takie rozwiązanie, kiedy wymagane jest dobre oświetlenie w ogrodzie czy w domu. Na te potrzeby reaguje rynek, bo pojawia się coraz więcej różnych modeli taśm LED. Wspólną cechą wszystkich takich taśm jest niesamowita elastyczność, która pozwala ciąć je nożyczkami. Bardzo poważną zaletą jest też samoprzylepne podłoże.


taśmy LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Na rynku jest bardzo dużo rodzajów taśm LED, jeśli więc preferujemy dokonać najlepszego wyboru powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry świetlne, jakość oraz odpowiednie atesty CE i ROHS. Są one nieodzowne, jeśli mówimy o najlepszych jakościowcach taśmach LED. Powinniśmy wiedzieć, iż taśmy LED gorszej jakości, czyli też tańsze, mimo obiecywanej żywotności (nawet do 50000 godzin) są bardzo podatne na przepalanie lub choćby osłabianie jasności oświecenia po latach lub nawet miesiącach użytkowania. Koniecznym działaniem jest też, ażeby pomyśleć nad przeznaczeniem taśmy. Czemu to takie ważne?

ciekawa lampa
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com
Otóż, od miejsca zastosowania zależy wiele, przykładowo niezbędna jasność diod, konieczność zastosowania profilu do LED, szczelność czy barwa światła. Do oświetlenia funkcjonalnego, czyli schodów lub blatu w kuchni niezbędne jest użycie jak najjaśniejszej taśmy LED, inaczej jest w sytuacji, kiedy pragniemy oświetlić coś dekoracyjnie, czyli sufit, ściany czy wnęki. W takiej sytuacji wystarczy taśma o normalnej jakości.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź, co znajdziesz w ofercie projekty małych domów parterowych, która dotyczy pokrewnej tematyki.

Taśmy (okazyjne taśmy nierdzewne sprawdź serwis) LED są niewielkie i bardzo elastyczne, z tego względu również wykorzystywane mogą być w miejscach trudno dostępnych dla innych form oświetleniowych. Możemy więc spotkać się z ich zastosowaniem w prawie każdym pomieszczeniu domu, lecz też świetnie będą pasować w restauracjach, hotelach lub dyskotekach, a także na zewnątrz – ogrody, podświetlenie elewacji, podjazdu. Zresztą, przy pomocy taśm LED można podświetlić półki, wnęki, schody, meble, sufity oraz ściany.


Taśmy LED z klasą szczelności o wartości IP65 (tak zwana taśma LED w silikonie) są najczęściej wybierane do łazienek lub łaźni, generalnie do miejsc, gdzie jest wyższa niż normalnie wilgotność. Dzięki taśmie RGB przykładowo, która jest wyposażona w sterownik, można otrzymać kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden kolor lub zaprogramować sekwencję zmian kolorów. Tego typu sterownik najlepiej dobrać w zależności od długości taśmy LED RGB oraz określonych potrzeb zastosowania. Do mieszkań standardowo dobierane są w większości przypadków taśmy o barwie białej ciepłej, rzadziej zaś, o barwie białej zimnej.

Tags: LED, taśmy LED