Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Oświetlenie – co na chwilę obecną oferują nam producenci?

Posted on 12/05/2023 7:55am

Wyraźny wpływ na nastrój panujący we wnętrzu ma jego oświetlenie. Dodatkowo porządnie wybrane oświetlenie wpływa na funkcjonalność pomieszczenia. Wybierając oświetlenie do poszczególnych pomieszczeń naszego domu, ale również do ogrodu, na taras i balkon, trzeba więc brać pod uwagę rolę, jakie każde z tych miejsc pełni. Za sprawą tego łatwiej dobierzemy właściwy rodzaj oświetlenia.


Sklepy mają w swojej ofercie naprawdę szeroki wybór lamp. Kupno tej idealnej nie jest więc sprawą prostą. Najwięcej czasu zajmuje zapewne wybór oświetlenia do salonu. W większości naszych domów salon (meble do gabinetu nowoczesne( pełni mnóstwo funkcji. To właśnie dlatego pojawia się konieczność umieszczenia w nim kilku typów oświetlenia. Bez wątpienia niezbędne jest oświetlenie sufitowe, jak również dodatkowe punkty świetlne, do których zaliczane są na przykład kinkiety. W salonie urządzonym w stylu klasycznym rewelacyjnie sprawdzi się żyrandol. Do wnętrza urządzonego w takim stylu będą pasować także kinkiety retro.
lampa
Author: Quadre Design
Source: http://www.quadre.pl

Kinkiety retro to świetny wybór również w pomieszczeniu przeznaczonym do spania. W sypialni możemy zamontować kinkiety z abażurami , które wykonane zostały z tkaniny. Właściwego oświetlenia wymaga nie tylko wnętrze domu, ale także jego otoczenie. Jako oświetlenie zewnętrzne doskonale spisują się kinkiety ogrodowe (czytaj więcej). Sklepy proponują swoim klientom kinkiety ogrodowe w rozmaitych stylach, wyprodukowane z bardzo różnych materiałów oraz o rozmaitej wysokości. Znaleźć można wśród nich także modele, które mogą zostać umieszczone na balkonie lub tarasie. Kupując je, zwrócić trzeba uwagę, czy wszystkie elementy kinkietu są wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci.

Wybór właściwego rodzaju oświetlenia jest bardzo ważny w przypadku łazienki. W łazience z pewnością przyda się oświetlenie sufitowe. W tej roli doskonale sprawdzi się plafon łazienkowy (czytaj więcej). Plafon łazienkowy to szczególnie dobry wybór do łazienek, których powierzchnia nie jest zbyt duża. Zajmie on naprawdę niewiele miejsca. W sklepach oferujących artykuły oświetleniowe znajdują się modele plafonów, które umieszcza się bezpośrednio na suficie oraz modele , które montuje się na ścianie. Odpowiednio wybrane oświetlenie może wyrównać proporcje wnętrza, gwarantuje miły i przyjemny nastrój. Należy o tym pamiętać za każdym razem, wybierając się do sklepu z oświetleniem.

Tags: oświetlenie, styl, artykuł oświetleniowy