Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Niebanalne oświetlenie do domu i mieszkania? Pomiędzy elegancją, a prostotą

Posted on 18/03/2022 9:45am

Dobierając do mieszkania interesujący nas rodzaj oświetlenia zwykle rozważamy wybór pomiędzy lampami zwisającymi i żyrandolami. Oba rodzaje oświetleń mają po parę odmian, które różnią się od siebie specyfiką, designem, materiałem wykonania i oczywiście ceną.
lampa kryształowa
Author: Catie Rhodes
Source: http://www.flickr.com
W oświetleniu głównym przeważnie dochodzą także światła dodatkowe, w postaci lamp na kinkietach, nocnych lampek, czy tych umieszczonych na stojakach. Nie pozwalamy sobie na wszystkie naraz ze względu na koszty - jeśli decydujemy się uzupełnić światło z góry, to powinien być to jeden, kolejny strumień światła.

kryształowy żyrandol
Author: N@ncy N@nce
Source: http://www.flickr.com
Kojarzonym jako pierwszy, w większości bogatych domostw i salach wizytowych, niemal niezastąpionym elementem są żyrandole. Nieodłącznie utożsamiamy je z salonami, rozrywkową i kulturalną częścią budynków i pomieszczeń. Ich zwis jest dłuższy niż lamp wiszących, a kompozycja świateł posiada co najmniej kilka „odnóg”. Reprezentacyjne egzemplarze posiadają klasyczne abażury, czy też unikatowe żarówki komponujące się w styl pomieszczenia. Koszty, jak to między powszechnością a luksusem bywa, są dość wielkie, w prostych projektach nie przekraczają dwustu złotych, zaś żyrandole (polecamy lampa potrójna nad stół) z kryształami z prawdziwego zdarzenia na salony kosztują kilka, nawet kilkanaście tysięcy złotych.Wystrój żyrandoli z gatunku ekskluzywnych spotykamy przeróżne: dworkowe, antyczne, czy szczególnie kojarzone i spotykane odmiany z kryształem. Do wyposażenia hotelu lub luksusowego pokoju posłuży też lampa kryształowa (czytaj dalej na temat).

Zapewne przyda Ci się najnowsza publikacja (http://meblemagnat.pl/lozka-drewniane). Zatem kliknij w poniższy link oraz ciesz się wpisem, który z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Choć nie da takiego efektu jak wiszące, rumieniące się w kryształkach światło z żyrandoli, swoim wyglądem także oznacza skojarzenie z wyższą klasą. Za niewielką lampkę z abażurem w kształcie koralikowych kryształków ze szkła wydamy w markecie przemysłowym tylko dwieście złotych. Prawdziwe kryształy do większych lamp to już zdecydowanie wydatek znacznie bardziej obciążający nasz portfel.

Mroczne pomieszczenia, w stylu sypialń, mają wyjątkowy klimat właśnie przez niewielkie wiązki światła, bijące z lampek stołowych. Stojące w rogu stolików czy szafek nocnych lampki tworzą doskonałe warunki do lektury przed spaniem i wyciszania się. Tworzą klimat, jeśli same są urozmaicone pomysłem designera, poprzez kreatywny abażur.

Tags: oświetlenie, żyrandole, abażury