Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Nadchodzą

Posted on 15/02/2023 10:29am

Dekoracje świąteczne, bombki
Author: home&you
Source: home&you
Narodzenie Pańskie to święto pełne uroku, domowego ciepła, miłości, które zazwyczaj spędzamy w kręgu najbliższych nam osób.
Jest to jedno z najstarszych świąt choinki żywe katolickich. Do kolacji wigilijnej przystępuje się po zapadnięciu zmierzchu, w momencie, gdy za oknem zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Maluchy uwielbiają wyczekiwać tej chwili, co pewien czas podchodząc do okna i wyczekując jej. Rozpoczyna się ona od dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po świątecznej bożonarodzeniowej kolacji przychodzi pora na podarunki, które leżą pod pięknie ozdobioną choinką.

choinka jest najmłodszą ozdobą Bożego Narodzenie, bowiem przybyła do Polski z Niemiec zaledwie z końcem XVIII wieku. Z początku bombki na choinkę były proste. Strojono ją orzechami, piernikami, słodyczami oraz świeczkami. świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do dzisiaj się umieszcza na szczycie choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Po pewnym czasie zaczęły zjawiać się na niej coraz to bardziej rozmaite dekoracje. Należy mieć na uwadze, że są one bardzo ważne, gdyż między innymi dzięki nim czuje się klimat tego okresu.

ozdoba choinkowa
Author: Jinx!
Source: http://www.flickr.com
Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy odnaleźć w Internecie. Mogą to być na przykład ekologiczne ozdoby takie jak suszone krążki jabłek czy pomarańczy lub cytryny, dekoracje z makaronu lub papieru. Nic jednak nie pobije choinki, na której wiszą ozdoby zrobione własnoręcznie przez nasze pociechy. Tak samo rodzicom jak i dzieciom takie wspólne wykonywanie ozdób sprawia mnóstwo radości i bardzo przybliża do siebie. Wtedy już bardzo silnie jest odczuwany ten cudowny, rodzinny, świąteczny duch.Ręcznie robione ozdoby choinkowe to przykładowo długie, kolorowe łańcuchy wykonane z papieru lub bibuły, szyszki, które wspólnie zostały pozbierane a później pomalowane przeróżnymi barwami czy też pierniczki o przeróżnych kształtach. Pomysłów jest mnóstwo, ale najważniejsze, aby były one tworzone razem przy dźwięku kolęd i w wesołej, rodzinnej atmosferze.

Tags: ozdoby, choinka, choinki, Święta, Boże Narodzenie, ozdoby choinkowe, świeczki, święto

Author: Agata Kowalczyk