Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Modne dekoracje wykonane z zastosowaniem światła elektroluminescencyjnego

Posted on 25/03/2022 7:27am

Oświetlenie typu LED bywa w naszym kraju coraz bardziej lubiane. Nie powinno to dziwić – dzięki dużo mniejszemu wykorzystaniu prądu, rozstrzygnięcie takie sprawia, iż można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Światło elektroluminescencyjne ma jednak też odrębne atuty. Gwarantuje wytworzenie ciepłego i nader fascynującego światła. Dzięki temu łączy w sobie zarówno rolę ozdobną, jak również praktyczną.

Taśma ledowa
Author: SparkFun Electronics
Source: http://www.flickr.com
Istnieje nader sporo rodzajów światła LED. Bez wątpienia najpopularniejszym z nich będą lampy.

Wejdź do serwisu i dowiedz się tu (http://www.el-instal.com.pl/instalacja-elektryczna.html), czy nasz dodatkowy artykuł jest ciekawy. Będzie nam też bardzo przyjemnie, jeśli napiszesz komentarz.

Jednak rozwój tej dziedziny sprawia, iż obecnie spotyka się nawet okazałe donice ogrodowe zaopatrzone w system oświetleniowy LED. Niezwykle popularnym wyjściem będą też świetliste taśmy. Przykładem może być taśma LED SMD 3528. Opiera się ona na nader popularnych diodach, jakie charakteryzują się niewielkim wykorzystaniem prądu. Dzięki wyposażeniu w mocną taśmę, niesłychanie łatwo się ją montuje. Równocześnie zastosowany klej jest na tyle solidny, że możemy mieć pewność, że taśma LED SMD 3528 nie będzie odpadać.

Taśma LED 5050 osiągalna w rozlicznych marketach, też cieszy się wielkim uznaniem. Budowa jest podobna i także opiera się na taśmie dwustronnej. Jednak zastosowano w niej inny typ diod. Dzięki temu jest niezwykle często stosowana do oświetlania biur czy pomieszczeń kuchennych. Diody zalane zostały bezbarwną substancją, w związku z czym są odporne na działanie wilgoci – z tej przyczyny nie jest im straszne usytuowanie w pobliżu piekarnika.

Taśma LED 5050 ma opcję dzielenia - co wskazane odległości – dzięki czemu można ją swobodnie modyfikować bez obawy powiązanej z awarią instalacji. Decydując się na taśmy LED należy mieć baczność, by posiadały one wszelkiego typu certyfikaty postulowane na europejskim rynku.

Dzięki nim można uzyskać gwarancję, że instalacja tego typu będzie nie jedynie ładna, ale też absolutnie bezpieczna. Nie powinno być żadnych trudów ze znalezieniem tego typu produktów, które całkowicie nas usatysfakcjonują. Zarówno w Internecie jak również w tradycyjnych placówkach zetknąć się można z bardzo zróżnicowaną ofertą oświetlenia elektroluminescencyjnego.

Tags: diody, bezpieczeństwo, certyfikat, sklepach, energii