Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Meble do ogrodu - które wybrać?

Posted on 13/03/2019 7:55am

Meble na taras z drewna, z metalu, meble plastikowe, z rattanu - wybór jest ogromny. Podpowiadamy które meble wybrać na taras.


Meble ogrodowe stworzone z drewna są niezwykle uniwersalne.


Wspaniałe wzory pasują zarówno do tradycyjnej, jak także nowomodnej architektury. Najtrwalsze są z egzotycznego drewna. Nie niszczeją pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych oraz są odporne na szkodniki i pleśnie. Nie muszą być niczym chronione, acz zwykle się je olejuje, żeby zapobiegać szarzeniu drewna. Tak samo mocne są meble ogrodowe z akacji i dębu. Mniej solidne są sosna oraz olcha. Wykonane z nich meble powinny być stosownie zabezpieczone.


meble ogrodowe
Author: slemon810
Source: http://www.flickr.com


Najbardziej odporne są sprzęty z tworzywa syntetycznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się wielką wytrzymałością na warunki atmosferyczne – nie płowieją pod działaniem promieni UV oraz nie pękają na mrozie. Lekkie, dogodne, o ciekawej formie oraz odcieniu, coraz rzadziej przywodzą na myśl dawne toporne plastiki. Od kilku sezonów popularne są meble z technorattanu. Ręczna robota, imitują naturalną plecionkę rattanową, są jednak od niej daleko bardziej wytrzymałe. Meble z aluminium posiadają na ogół nowoczesny kształt, dlatego dobrze wyglądają w zestawieniu ze współczesną architekturą a także minimalistycznym ogrodem.

Spójrz - zrobiliśmy specjalnie dla Ciebie nowe łącze do serwisu (https://oladom.pl/106-lustra-w-zlotej-ramie). Tam znajdziesz dużo przydatnych wiadomości na zaprezentowany tu temat.

Są delikatne i odporne na warunki pogodowe. Aluminium nie rdzewieje, dlatego nie musi być niczym ochraniane. Często bywa łączone z drugimi surowcami – drewnem, syntetykiem albo hartowanym szkłem.
Meble stalowe są solidne i ciężki, troszkę staromodne (w szczególności te z żeliwa) – pasują do leciwych willi oraz dzisiejszych „dworków”. Dobrze prezentują się w ogródkach urządzonych w romantycznym stylu.

Tags: Kolor, wygląd, dodatki, zakup