Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Masz w domu nastolatka? Zatroszcz się o odpowiednie meble do jego pokoju

Posted on 12/10/2021 7:36am

Kiedy mamy potomstwo, jesteśmy świadkami jak z niewielkich niemowlaków przemieniają się w dojrzałe osoby. Mimo iż cieszy nas ta sytuacja, wiąże się ona również z wieloma obowiązkami. Jeśli chcemy, żeby każde dziecko czuło się komfortowo u siebie w pokoju, powinniśmy podążając za jego wiekiem, zmieniać wystrój w jego pomieszczeniu. Tak jak małą dziewczynkę może radować różowy pokój z mnóstwem maskotek, tak nastolatka nie może być z tej przyczyny za bardzo zadowolona. Dlatego należy co jakiś czas zmienić aranżacje.
pokój nastoalatka
Author: woodleywonderworks
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście współcześnie w wielu salonach, możemy znaleźć meble do pokoju młodzieżowego, w wielu wariantach. Przy wyborze warto ostatnie słowo powierzyć naszemu nastolatkowi, bowiem jest on na tyle dorosły, że musimy liczyć się z jego opinią. Oczywiście wybór konkretnych mebli będzie zdominowany poprzez przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. W małym pomieszczeniu, będziemy musieli wspomóc się nieco większą pomysłowością, żeby pomieścić w nim wszystkie potrzebne akcesoria, nie pomniejszając przy tym wnętrza.


Można zakupić gotowe meble do pokoju młodzieżowego, lub zamówić je na wymiar u stolarza. Druga alternatywa będzie nieco bardziej kosztowna, jednak w niektórych sytuacjach także jedyna słuszna. Jeżeli mamy bardzo wysokie mieszkanie, możemy zainstalować w pokoju dziecka antresolę. Dzięki niej otrzymamy bardzo dużo przestrzeni, separując część sypialną od tej do nauki. Możemy u góry umieścić łóżko a pod nim biurko, lub odwrotnie - wszystko zależy od tego, jaką przestrzeń mamy do zaadaptowania- modne meble do pokoju młodzieżowego.


Jeżeli planujemy nabyć meble do pokoju młodzieżowego, powinniśmy słuchać naszego dziecka, to ono będzie mieszkać tam, dlatego musi móc zadecydować o końcowym rezultacie. Poza tym, należy zastanowić się, czy chcemy nabyć gotowe zestawy mebli w sklepie, czy raczej zlecić ich wytworzenie u cieśli.

Tags: dzieci, czas, akcesoria, części