Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Które modele frontów do kuchni wyróżniamy?

Posted on 13/02/2020 7:54am

Fronty kuchenne są istotnym elementem mebli. Fronty meblowe posiadają ważny wpływ na wizualną stronę umeblowania. Dlatego właśnie dobór stosownych frontów meblowych jest tak ważny. Dzisiaj na rynku odkryjemy szeroki asortyment przeróżnych frontów kuchennych, które różnią się od siebie wieloma szczegółami, między innymi materiałem, z jakiego pozostały zrobione. Poza tym fronty meblowe odróżniają się designem, kolorystyką lub konstrukcją.
szuflada
Author: mdornseif
Source: http://www.flickr.com
Materiał, z którego pozostały sporządzone fronty do szuflad, posiada ogromnie ważne znaczenie, ponieważ wpływa na ich odporność i funkcjonalność. Najczęściej spotykanym materiałem, jaki jest teraz stosowany podczas wytwórczości frontów, jest płyta wiórowa laminowana. Jest to jednocześnie rozwiązanie najtańsze.

Nie masz zamiaru, by ciekawe treści Cię ominęły? Więc z pewnością przypadnie Ci do gustu moja witryna (http://www.sklep.kunszt.pl/materace-bonelowe-c-18.html), na której będziesz mógł przeglądać nowe newsy.Jeśli decydujemy się na fronty meblowe z płyty, to potrzebnie winniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenia, które zostały zastosowane przy krawędziach płyty. Obecnie wyróżniamy trzy modele zabezpieczeń - obrzeża PCV, obrzeża malaminowe, oraz także krawędzie aluminiowe, które są najdroższym modelem zabezpieczeń. Aczkolwiek rozwiązanie to jest niesłychanie wytrzymałe, mocne na wilgoć oraz przeróżne uszkodzenia, wskutek tego jeśli decydujemy się na najtańsze fronty do szuflad z płyty, wybierzmy takie, które posiadają najlepsze zabezpieczenia przy krawędziach. Coś dla zainteresowanych: dalej.

Zdołamy również wyróżnić fronty meblowe na bazie płyty MDF, które są coraz częściej używane przy meblach kuchennych. Jest to dosyć dobre oraz znane wyjście, które pozwala na zachowaniu odpowiedniej solidności na wodę i całkiem dobrej wytrzymałości na różnorodne uszkodzenia automatyczne.
szuflada
Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
Dostępne są również fronty do szuflad z płyty MDF lakierowane, jakie są zalane szczególnymi lakierami akrylowymi. Daje to ogromnie ładny skutek, jeśli więc interesuje nas nowoczesna aranżacja kuchenna, to fronty lakierowane cudownie będą się do niej nadawać.

Tags: PCV, płyty, fronty