Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Kredens w rustykalnym charakterze – jakie musi mieć elementy?

Posted on 19/12/2019 7:54am

Moda na wiejskie składniki we współczesności ciągle trwa. Dlatego też wielu osób chce, żeby w ich mieszkaniu znalazły się właściwe meble, które nadadzą wnętrzu ciekawego charakteru.


Najmodniejszy mebel w wiejskim stylu, który występuje częściej w domach i mieszkaniu to kredens.

Chciałbyś przejrzeć kolejne zajmujące wpisy? Zapraszamy w takim razie na witrynę autora (https://wehrfritz.pl/zlobek-przedszkole/dzialania-tworcze-plastyka-majsterkowanie/artykuly-podstawowe/artykuly-blanko/6955/metalowe-obrecze-10-sztuk). Tam czekają na Ciebie dokładne wiadomości.

Musi być stworzony z drewna – prawdziwego, a nie dykty. Kilkadziesiąt lat temu kredensy w domach naszych babć oraz prababć barwione były na odcień biały (zobacz sekretarzyk biały) i tego typu można napotkać przeważnie w sklepach. Niegdyś wiejski kredens zabarwiony był nierzadko olejną farbą, na wielu wywierał wrażenie i do teraz większość osób ma w pamięci, jak świetnie się prezentował. Jeżeli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo zobacz link meble.pl. Dlatego osoby, które uwielbiają design rustykalny, malują wszystkie meble na biało i usiłują nieco je postarzyć – tworzą przetarcia, jakie od razu nadają meblom parę lat więcej. Kupowanie właśnie takich mebli to dążenie do powrotu do beztroskich lat dziecięcych, gdy można było siedzieć w tradycyjnej, ludowej kuchni razem z babcią czy dziadkiem.


Wielbiciele ludowego designu lubią przetwarzać nowe meble. Dzięki temu sprawiają one wrażenie, że są przywiezione prosto ze wsi lub wyciągnięto je z zakurzonego strychu (czytaj pomocne artykuły). Inni lubią szperać w specjalnych sklepach ze starymi przedmiotami. Taki kredens w rustykalnym stylu z pewnością zrobi ogromne wrażenie – trzeba jednakże uważać w czasie jego przekształcania. Proces postarzenia umeblowania nie jest łatwym zadaniem i dość szybko można meble zniszczyć.


Zielona herbata
Author: Panda Tea
Source: http://www.flickr.com
Jaki powinien być idealny kredens w rustykalnym stylu? Nie trzeba by był w białym kolorze. Można pozostawić mebel w typowym kolorze drewna, czyli go nie zabarwiać. Warto we wnętrzu poustawiać porcelanowe figurki oraz inne ozdoby, jakie wzmocnią jego charakter. Styl ludowy może być bardzo elegancki, trzeba jednak mieć na uwadze, by nie przesadzać.


Styl rustykalny posiada rzesze swoich fanów. Nic w tym dziwnego, ponieważ przypomina beztroską wioskę i swojski klimat. Dom urządzony w takim stylu może robić wrażenie na gościach. Należy jednakże zadbać, by wszystkie meble były dopasowane.

Tags: ozdoby, styl, wygląd, prezent, elementy