Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Każdy, kto mebluje dom wie, jak istotne jest oświetlenie, żeby wnętrze było przytulne

Posted on 04/01/2020 7:49am

Lampy w domu nadają mu charakteru i ciepła. W obecnych czasach stawia się już na oświetlenie wielopunktowe, a nie jedno-ogniskowe płynące z żyrandola.
talerze
Author: Lexi Blue
Source: http://www.flickr.com


Oświetlenie jest niezwykle ważne w niejednym mieszkaniu. Chodzi o to, aby pomieszczenia stały się przytulne. Jednakże, to nie jedyny cel. Oświetlenie musi również być praktyczne, aby przyjemnie czytało nam się książkę w salonie czy gotowało w kuchni. Ponadto, przy pomocy odpowiedniego oświetlenia jesteśmy w stanie przykładowo wizualnie powiększyć pomieszczenie. Dawniej na przykład montowało się tylko jedno źródło światła w pomieszczeniu - po środku sufitu zawieszano żyrandol i już. Obecnie dekoratorzy wnętrz unikają tej metody. Radzą właścicielom domów, by zakładali kilka źródeł światła, aby nadać pomieszczeniu wybrany wygląd. Świetnym pomysłem są kinkiety. Chociaż najczęściej kojarzą się one z lampami naściennymi ze starych zamków, to mogą być także wykorzystane w modnej aranżacji. Wszystko zależy od tego, w jakim są stylu. Mogą mieć tradycyjną żarówkę albo nowatorskie lampy LED. Mogą być to nietypowe lampy w kształcie na przykład okręgu. Możemy także zamówić kinkiety, które będą ukrywać żarówkę za metalem. Dzięki temu będziemy mieć w mieszkaniu efekt słońca.
Nie zapominajmy, aby lampy, które będziemy chcieli kupić pasowały do ogólnego wystroju naszego mieszkania. To bardzo istotne, ponieważ dzięki tego rodzaju dodatkom mamy możliwość nadać pokojom rewelacyjny charakter, który przypadnie do gustu wszystkim znajomym.

Tags: metal, pomieszczenie, efekt