Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jakiego rodzaju lampy nocne dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem oraz jakiego rodzaju lampki kupić, jeżeli mają nie pobierać dużo energii elektrycznej?

Posted on 20/03/2023 3:40pm

Najbardziej przyjemną rzeczą po długim dniu pracy jest wrócenie do nagrzanego łóżka oraz lektury swej ukochanej powieści. Trzeba jednak zatroszczyć się o właściwe oświetlenie w sypialni, aby te momenty odpoczynku wykorzystać do maksimum.


Klasyczne oświetlenie do sypialni, to standardowa lampka stołowa, która posiada małą nóżkę i abażur.
dom z klinkieru
Author: David Sawyer
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj umieszczona jest ona na nocnym stole. Lampka niezwykle często jest nie jedynie oświetleniem, ale również jest niezwykle istotnym elementem estetycznym, który perfekcyjnie wpasowuje się do charakterze sypialni. Aktualnie bardzo dużą renomą cieszą się lampy nocne, które są wyposażone w antyczne części o rustykalnym charakterze. Poza wizerunkiem lampy, ważny jest również ton oraz intensywność światła. Jeśli ktokolwiek ma problemy z zasypianiem, wtedy stanowczo najkorzystniej ukołysze do snu taką osobę łagodniejsze światło o bardziej ciepłym zabarwieniu. Jeżeli jednak ktoś ma mocny sen, prawidłowo sprawdzi się ostrzejsze i zimniejsze światło, które zagwarantuje znaczną ostrość przy czytaniu gazety.


portret - mieszkanie
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Jeśli komuś zależy, żeby oświetlenie nie pobierało wiele energii, w takiej sytuacji powinien skupić swą uwagę na lampkach ledowych. Do wyboru posiadamy dzisiaj lampki do kontaktu albo lampki stołowe. W sypialni jest zalecane oświetlenie ledowe, gdyż gwarantuje znaczną oszczędność dzięki swym minimalnym energetycznym wymogom. Docenić także należy długowieczność lampek ledowych. Nie należy zaprzątać sobie głowy częstą wymianą żarówek, ponieważ trwałość lampek ledowych może wynieść nawet do 50 000 godzin nieustannego działania. Dziś niezwykle znaczną popularnością cieszą się sypialniane piętra albo nadbudowy, które oszczędzają miejsce.
Do tego typu pomieszczeń klasyczne lampy nocne pasować nie będą, dlatego też warto zaciekawić się lampkami z klipsem. Prędko oraz łatwo można je przypiąć wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli. Można by je przypiąć do brzegu łóżka lub nawet do karnisza.

Tags: styl, książki, lampka, miejsce, kupić