Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jaki zasilacz wypada wybrać do oświetlenia LED i co wziąć pod uwagę w toku jego zakupienia?

Posted on 11/10/2021 7:30am

Zasilacz pełni bardzo istotną funkcję w oświetleniu ledowym, gdyż LED to niesłychanie zaawansowana i nowomodna technologia naszych czasów. Warto więc dowiedzieć się jakim sposobem funkcjonuje technologia LED i które zasilacze wybierać do diod ledowych. Na początku musimy wiedzieć, że w technologii LED wykorzystuje się dwie metody zasilania.


ledy
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Pierwszą z nich jest procedura napięciowa, natomiast drugą - metoda prądowa. Wybierając zasilacz led, musimy wiedzieć, jaką metodą zasilane są artykuły ledowe, z których korzystamy. Jeżeli wyszukujemy zasilacza do żarówek LED czy taśm ledowych to dobre okażą się zasilacze napięciowe. Kupując zasilacz led napięciowy, niewątpliwie musimy zwrócić uwagę na jego jakość. Nie warto oszczędzać na zasilaczach, ponieważ tanie zasilacze zdołają być mało sprawne. Ponadto mogą spowodować zepsucie diody.

Wskazane jest więc zakupić jakościowy, solidny i markowy zasilacz led, który sprawdzi się przez ogromnie długi okres. Ważką rzeczą są też zabezpieczenia.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci inny tego rodzaju wpis. Jeśli masz ochotę go sprawdzić, zweryfikuj treść, którą znajdziesz w tym miejscu.

Dobre zasilacze led muszą posiadać co najmniej trzy wbudowane zabezpieczenia - przeciw-przepięciowe, przeciw-zwarciowe, a także przeciw-przeciążeniowe. Takie zabezpieczenia sprawnie bronią zasilacz przed możliwymi uszkodzeniami. Następną rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie kupowania zasilacza led, jest sprawność energetyczna oraz pobór mocy bez obciążenia.


Warto wybierać zasilacze, jakie posiadają wysoką sprawność energetyczną, albowiem wtenczas zużywają one znacznie mniej prądu. Jeżeli napięcie zasilacza led jest duże to jego sprawność również jest znacznie większa. Jeżeli chodzi o pobór mocy bez obciążenia to wybierzmy zasilacze, jakie biorą bez obciążenia nie więcej od 1W. Odpowiednie i wyborne zasilacze ledowe odszukamy teraz w wielu sklepach, w związku z tym niewątpliwie nie będziemy mieć problemu z znalezieniem dobrego. Pamiętajmy jednakże aby nie zdobywać pierwszego lepszego zasilacza ledowego, ale kierować uwagę na jego parametry.

Tags: diody, oświetlenie, żarówki, pobór mocy