Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jaka jest rola prawidłowo zaprojektowanego oświetlenia dla wygody mieszkania, jakie nowości techniczne można przy tym wykorzystać.

Posted on 05/03/2022 8:12am

W czasie robienia projektu wnętrza swojego mieszkania albo domu wiele osób zapomina o odpowiednim dopasowaniu oświetlenia. Nie będzie to bynajmniej oznaczać, że planują świecić świeczkami, ale wybierają pierwsze z brzegu lampy, które będą im się podobać i nie chce im się zastanawiać nad ciekawymi rozwiązaniami.

nowoczesna lampa wisząca
Author: Jazminator
Source: http://www.flickr.com
A tak naprawdę oświetlenie jest doskonałym środkiem do dekoracji, który daje rzeczywiście niesamowite efekty. Oczywiście przy założeniu, że ktoś się do tego przyłoży, a obecnie technicznych możliwości na ciekawe zaaranżowanie domowego oświetlenia jest całkiem sporo. W sklepach elektrycznych wybór lamp jest przeogromny, i to do każdego pomieszczenia. Czy będą kogoś interesować nowoczesne lampy wiszące - takie jak z oferty sklepu czy poszukiwał jednak będzie zwykłego, klasycznego żyrandola, to w każdym przypadku do dyspozycji będzie miał co najmniej kilka modeli różnych producentów. Wiele firm oferuje całe stylizacyjne linie, w skład jakich wchodzi główna lampa do pokoju, kinkiety, lampy stojące i plafony, przez co da się w tym samym stylu wykończyć praktycznie całe wnętrze.lampa wisząca w salonie
Author: APD Market
Source: http://www.apdmarket.pl
Całkiem spore możliwości aranżacyjne dają również obecne źródła oświetlenia. Od momentu gdy typowe żarówki przestały być produkowane, popularność zaczęły zdobywać zupełnie inne odmiany światła.

Zainteresował Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do następnego zagadnienia i czytaj dalej materace do łóżka o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Bardzo duże możliwości aranżacyjne dają na przykład halogeny, można je dyskretnie umieścić na przykład pod szafką w kuchni albo za telewizorem, dają one jasne, punktowe światło idealne do rozświetlenia niedużej przestrzeni. Znacznie więcej zrobić można za pomocą diod led, jakie od paru lat przebojem się wdarły na rynek oświetlenia i wszystko wskazuje na to, że dłużej na nim pozostaną. Oświetlenie diodowe (zobacz na ) nie tylko oferowane jest pod postacią typowych żarówek, stosowanych w miejsce tych cofniętych z rynku, ale również jako kolorowe paski z gęsto rozłożonymi punktowymi diodami. Przez to, że takie diodowe paski są bardzo elastyczne, łatwe do układania oraz łączenia, to przy ich pomocy można bardzo ciekawie podkreślać światłem różne miejsca w domu.

Tags: lampy, diody, oświetlenie, pokój, salon, żarówki, żyrandol