Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jak zaplanować aranżację łazienki, by była ona jak najbardziej klimatowa oraz funkcjonalna? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

Posted on 14/05/2019 12:29pm

W łazience tak naprawdę najbardziej istotne są funkcjonalność i bezpieczeństwo, więc zwracać należy szczególną uwagę na rozmieszczenie różnych elementów. Najbardziej odpowiednie zaaranżowanie tego rodzaju wnętrza z pewnością wpłynie na komfort jego użytkowania.


Przy projektowaniu łazienki wielkie znaczenie mają wymiary a także kształt pomieszczenia, jak i również usytuowanie drzwi. Rozkład sprzętów, czyli przykładowo stelaż podtynkowy Roca jest zależy również od tego, w jakim miejscu ma miejsce pion kanalizacyjny - się więcej. Sedes oraz wannę i brodzik, czyli urządzenia, jakie mają odpływ dość blisko podłogi, trzeba umieszczać w jak najbliższej odległości od pionu. Okno w łazience to dość duży luksus, na który są w stanie sobie pozwolić jedynie mieszkający w domkach jednorodzinnych.
wyposażenie łazienki
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com

Tego typu łazienki można też spotkać w mieszkaniach w tzw. starym budownictwie oraz w budowanych aktualnie apartamentach. Jeśli mieszkamy w tych miejscach, to zdecydowanie warto pozostawić do okna bezproblemowy dostęp. Pamiętajmy, iż wieszając pod nim umywalkę, nie uda nam się zmieścić wyżej lustra, wanna zaś pod oknem może utrudnić jego otwieranie oraz mycie.

Masz zamiar rozszerzyć swą wiedzę na podobny temat? Zachęcamy zatem do przejścia do następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://emmi.pl/).

Na wprost drzwi najkorzystniej zlokalizować najbardziej atrakcyjne urządzenie, na przykład umywalkę z lustrem. Jak jest to do zrobienia, to dobrze podzielić wnętrze na strefę kąpielowo-pielęgnacyjną a także sanitarną, przykładowo przez zbudowanie ścianki z płyt gipsowo-kartonowych. Powinniśmy zachować między sprzętami odstępy, ażeby móc wygodnie z nich korzystać.


Przy umywalce, prysznicowej kabinie i sedesie warto zostawić wolną przestrzeń, by było miejsce, na przykład na wytarcie się po wyjściu z kabiny prysznicowej lub wanny. Tak samo powinniśmy pamiętać o wszystkich sprzętach, dlatego tak ważne jest najbardziej właściwe rozmieszczenie i to, czy te miejsca są odpowiednie. Najkorzystniej przewidzieć lokalizacje na przybory toaletowe, różne kosmetyki czy ręczniki, przydatne będą szafki pod umywalkę. Do bardziej znacznych wnętrz najlepiej dobrać meble stojące, do bardziej małych natomiast szafki wiszące, podblatowe albo specjalnie dostosowane szafki umywalkowe - lazienkaplus.pl/pl/szafki,10,101,c.html. Blat pod umywalką, a także meble łazienkowe najlepiej jak są zrobione z materiałów odpornych na działanie wody i pary wodnej.

Tags: podłogi, ścianki, sedes, przybory toaletowe