Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jak zabrać się za urządzanie łazienki w swoim mieszkaniu, najważniejsze zasady wybierania różnych elementów wyposażenia.

Posted on 30/05/2023 7:54am

Łazienka to jedno z trudniejszych do urządzenia domowych pomieszczeń, szczególnie jeśli ma niedużą powierzchnię. A że większość łazienek w blokach mieszkalnych właśnie taka jest, to niestety ich posiadacze są niekiedy zmuszeni iść na kompromis i wybierać spośród kilku opcji. Przeważnie spór ten będzie dotyczył wyboru pomiędzy wanną a brodzikiem. Ile będzie osób, tyle jest odmiennych poglądów w tej kwestii, w praktyce oba z tych rozwiązań posiadają swoje zalety i wady i po prostu trzeba nad wszystkim się zastanowić i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wanny mają ten plus, że da się w nich znacznie wygodniej myć, zrobić pranie czy zwyczajnie w niej sobie wygodnie poleżeć. Jednak wymagają nieco miejsca, a z tym czasami różnie może być (sprawdź więcej ). Z kolei brodziki potrzebują znacznie mniej powierzchni, ale ich zastosowanie ogranicza się tylko do szybkiej kąpieli, nie ma raczej szans na dłuższy relaks albo zrobienie prania. Planując umeblowanie łazienki warto jeszcze wziąć pod uwagę to, czy z łazienki będą korzystać mniejsze dzieci, w ich przypadku jednak wanna znacznie lepiej się sprawdzi.
brodzik
Author: Kaldewei
Source: Kaldewei


Poza wanną czy brodzikiem w łazience zamontować jeszcze warto parę sprzętów. Jeżeli nie ma osobnego WC, to koniecznym wyposażeniem będzie muszla klozetowa, pomyśleć także należy o chociaż niewielkiej umywalce. Wprawdzie niektóre osoby decydując się na wannę rezygnuje z montażu umywalki, ale w dłuższym czasie nie będzie to rozwiązanie ani wygodne, ani praktyczne.Obecnie są w sprzedaży niewielkie, eleganckie umywalki koło, które bez problemów powinno się gdzieś udać umieścić, a w związku z tym pomieszczenie będzie znacznie bardziej wygodne w codziennym użyciu. Uzupełnieniem wyposażenia łazienek jest najczęściej także pralka i meble, jeśli chodzi o nie należy pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie (wejdź tutaj). Projektowanie (zobacz dekorator wnętrz) łazienki należy rozpocząć od ustawienia wszystkich istotnych sprzętów, a meble mają jedynie uzupełniać całość. Należy je dobrać tak, żeby spełniały swoje zadanie, a równocześnie zajmowały w miarę możliwości mało cennej powierzchni.

Tags: Wanna, Wyposażenie, łazienki