Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jak urządzić pokój dzienny połączony z kuchnią?

Posted on 20/03/2023 2:46pm

Kuchnia otwarta na pokój dzienny lub inaczej - pokój dzienny z kuchnią, jest to nadzwyczaj częste podejście we współczesnym projektowaniu pomieszczeń.


Połączenie dwóch wnętrz na tej samej powierzchni ma jednak tak pozytywy, jak również minusy.
Zwolennicy podobnych aranżacji powiadają, iż to kapitalny sposób na otrzymanie ponadprogramowej przestrzeni w mieszkanku, zwłaszcza kiedy nie jest ono nazbyt duże. Przeciwnicy natomiast głównie mówią, że pokój dzienny skojarzony z kuchnią zaprzepaszcza swój wypoczynkowy charakter, który ponadto zakłócają nie wyłącznie dźwięki docierające ze strefy kuchennej, lecz także zapachy pichconych potraw, a kuchnia natomiast przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych pasjonatów. Acz na tego typu rozwiązanie decydują się tak właściciele wielkich domów, jak i troszkę mniejszych - więcej korzyści aranżacji 2w1 będą mieli ci ostatni. Prawdą jest bowiem, iż pokój dzienny z kuchnią to duża oszczędność powierzchni. Na wady, które wytykają oponenci, na szczęście można współcześnie znaleźć skuteczne rozwiązania, takie jak choćby drzwi przesuwane schowane w ścianie czy współczesne jak też technicznie zaawansowane kuchenne okapy, jakie nie jedynie są ciche jak też pochłaniają wszelkie wonie, ale przede wszystkim stają się efektowną dekoracją.


funkcjonalność
Author: Kids Town
Source: Kids Town


magnat
Author: Dekoria.pl
Source: Dekoria.pl


Najczęstszymi rozwiązaniami w tego typu aranżacjach jest umowne rozdzielenie obu rejonów należytym ustawieniem mebli.
Najczęściej granicę określa sofa (sprawdź też: sofy z funkcją spania codziennego) lub kuchenna wyspa - jeśli na taką się decydujemy. Jeżeli chodzi o meble designerskie sklep internetowy oferuje nam ogrom przeróżnego rodzaju mebli do pokoju dziennego.

Tags: projekt, pokój, zapachy, miejsca, rozwiązania