Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jak przebiegają odmiany budowy powierzchniowej kamienia?

Posted on 22/06/2018 6:29am

Podłoga to kluczowa część wystroju każdego wnętrza. Powinien podołać postawionym zadaniom w stosunku od sposobu bycia mieszkańców, przeznaczenia do obwodu i w każdym powinna się sprawdzić i być praktyczna. Posadzki wykonane z lastryka, czy marmuru cechują się specjalną odpornością na działanie czynników atmosferycznych, nastręczają mało pracy w trakcie codziennej pielęgnacji, oraz tworzą eleganckie wykończenie każdego obiektu.

wypolerowana posadzka
Author: Sean Mulgrew
Source: http://www.flickr.com
Lśniące i błyszczące podłogi są stale wizytówką firmy. Niestety jak każdy półprodukt, marmury czasami ulegają stopniowemu zmatowieniu, powstają miejscowe przebarwienia i plamy, oraz ogólne doznanie zakurzonej podłogi. Krystalizacja marmuru Warszawa to proces transformacji struktury powierzchniowej kamienia przy pomocy dowolnych specyfików, zobacz: www.kamyczek.eu/szlifowanie/marmur/. W trakcie krystalizacji dochodzi do kontrakcji syntetycznej między kryształami węglanu wapnia i kwasem krystalizatora w wyniku czego budowa kryształu węglanu otwierając się, ulega zniszczeniu i wynikają nowe relacje chemiczne. W ten sposób w wierzchniej warstwie kamienia delikatny węglan wapnia przeistacza się w twarde układy krzemianu wapnia. Krzemiany cechujące się dużą twardością i trwałością na zarysowanie i ścieranie wzmacniają trwałość kamienia wykonywając go twardym i równym jednocześnie nadając rzeczywisty połysk przy zachowaniu własności antypoślizgowych. Po krystalizacji podłoga wygląda jak lustro. Barwy stają się ostre, a kamie wygląda jakby był świeżo umyty.



szlifowanie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Prawidłowe wykonanie krystalizacji efektywnie zabezpiecza posadzkę przed prędkim zniszczeniem, koryguje jej wizerunek i ułatwia codzienną pielęgnację. Lastryko to półprodukt budowlany używany do produkcji wierzchnich warstw posadzek, stopni schodowych, tarasów, lub nagrobków. Materiał ten otrzymywany jest z mieszanki wyrobionego z wodą cementu portlandzkiego, grysu kamiennego, oraz czasem solidnego barwnika. Po stwardnieniu zachodzi ścieranie i polerowanie lastryka - http://kamyczek.eu/polerowanie. W czasie wytwarzania lastryka należy mieć na uwadze, żeby dodać do niego dodatkowy dodatek spajający, dzięki jakiemu posadzka okaże się trwalsza i bardziej odporna na zabrudzenia.

Tags: kamień, podłoga, posadzka, surowiec