Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jak oświetlić pomieszczenie? Nowoczesne lampy na każdą kieszeń

Posted on 03/04/2022 7:32am

Co warto wiedzieć na temat żarówek led, oraz czy warto zamienić tradycyjne żarówki na tego typu światło? Jeszcze kilka lat wstecz oświetlenie led było bardzo drogie i mało kto był w stanie sobie na nie pozwolić. Sytuacja jednak przybrała nieoczekiwany obrót a typowe żarówki powoli tracą na popularności. Faktem jest, że znacznie do tego przyczyniła się Unia Europejska i jej zaostrzenie norm, odnośnie mocy używanych żarówek. Wielu z użytkowników zmuszonych zostało do zrezygnowania z często używanych w Polsce „setek”, w związku z czym wielu z nas wybrało innowacyjne rozwiązania.

nowoczesna lampa
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com
A takim niewątpliwe są żarówki led. Czy opłaca się jednak zmieniać tradycyjne żarówki na nowoczesne lampy, czy też to tylko trend, który przeminie? Jakie plusy wypływają zzakupu nowoczesnych lamp? Do najistotniejszych plusów omawianego światła bez wątpienia trzeba zaliczyć ich ekonomiczność jak i trwałość. Nowoczesne ledy potrzebują wybitnie mało energii, dzięki temu gwarantują o wiele mniejsze opłaty za prąd, poza tym ich wymiana będzie bardzo rzadka. Powinniśmy także dodać, że ich sprawność, czyli ilość dostarczonej energii przekształconej w światło dziennie jest na poziomie 80 - 95%.

Nie czekaj - czytaj informacje (sklep.cristalstone.pl/) o wątku, który tutaj omówiliśmy. Więcej informacji znajdziesz we wpisie dołączonym pod podanym linkiem.

Tradycyjne żarówki mają znacznie gorszy wynik, klarujący się na poziomie pomiędzy 5 – 10 %. Kolejną zaletą żarówki led jest możliwość ukierunkowania światła, możemy zogniskować promień światła bez konieczności kupna reflektorów. Jakie są podstawowe wady dotyczące nowoczesnego światła?oryginalna lampa
Author: Darkpartment
Source: http://www.flickr.com
Oprócz licznych zalet, z jakich wymieniliśmy zaledwie kilka, należy również wspomnieć o wadach w stosowaniu tego typu oświetlenia. Największą wadą zdaje się dość wygórowana cena, ta jednak zwraca się po dłuższym stosowaniu, gdyż raz zakupiona żarówka będzie służyła nam przez bardzo długi czas i przy tym okazuje się wybitnie energooszczędna. Inną wadą będzie to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła aniżeli standardowe oświetlenie, przez co bywa, że możemy odnieść wrażenie, że pewne przedmioty są zrobione jakby z innych materiałów niż w rzeczywistości. Jak wszystko w życiu, tak samo diody mają zarówno wady, jak i zalety. Jednak te drugie zdają się być o wiele istotniejsze.

Tags: diody, oświetlenie, światło, zakup