Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jak można wykorzystać fototapety w aranżacji pomieszczeń, jakie są najpopularniejsze motywy.

Posted on 29/11/2022 8:55am

Jakiś czas temu wśród pomysłów na urządzanie wnętrz zaczęły się pojawiać fototapety i z miejsca stały się one bardzo popularne. Zresztą trudno się dziwić, bo ich możliwości aranżacyjne są w zasadzie nieograniczone.

Największym plusem fototapet jest to, że można na nich wydrukować praktycznie wszystko, co się chce, ograniczać nas może jedynie wyobraźnia i dobry gust. Wszystkie firmy produkujące fototapety mają również bank zdjęć i motywów, który niekiedy liczy kilka milionów pozycji. Można się na któryś z nich zdecydować, lecz można także podesłać swoją fotografię. Szukając inspiracji, warto sprawdzić na tej stronie.

fototapeta z miastem
Author: http://art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Czy będzie to pamiątka z wakacji, ukochany zwierzak czy też osobiście zrobione ciekawe ujęcie, to nie ma żadnej różnicy. Istotne jest jedynie to, aby podesłana fotografia posiadała odpowiednio dużą rozdzielczość i była w miarę wyraźna, bo w podczas druku sporo zostanie powiększona. Widać więc, że możliwości są naprawdę nieograniczone, poza tym jeżeli ktoś będzie potrafił obsługiwać graficzne programy i będzie mu się chciało trochę pobawić, to naprawdę zrobić można oryginalny wzór.

Wiele osób odpuszcza sobie swoją fotografię, wybierając coś spośród gotowych motywów. Tu preferencje klientów bardzo się różnią. Niektórzy wolą kolorowe,wyraźne fotografie, przeważnie z budynkami, krajobrazami, przyrodą czy w przypadku większych i mniejszych panów samochodami. Ostatnio dużą popularnością cieszą się fototapety uliczki, przedstawiające niezwykłe ujęcia z wielu uroczych miast i miasteczek.


Z kolei dzieci skupiają się w pierwszej kolejności na bajkowych bohaterach, największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza te, które akurat są emitowane w telewizji. Następną grupę popularnych motywów na fototapetach tworzą najróżniejsze teksty. Nie są one tak wyraziste i rzucające się w oczy, jak klasyczne fotografie, ale przez to można je doskonale wkomponować w całą aranżację wnętrza.

Czy myślisz o lepszym poznaniu rozpatrywanego tu artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę, która także z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Fototapeta nie będzie wtedy podstawowym elementem wyposażenia, na jakim będzie się skupiać uwaga, ale delikatnym uzupełnieniem pozostałych elementów, które będą tworzyć jedną spójną całość.

Tags: bank, napisy, budynki, Druk