Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Interesująca adaptacja wnętrz za pomocą drukowanych obrazów. Musisz przeczytać ten artykuł!

Posted on 10/05/2022 8:00am

Zdjęcia na płótnie? Dziś bez problemów można zrobić takie obrazy i to naprawdę ekspresowo. Jest to innowacyjny trend w świecie fotografii i aranżacji pomieszczeń, jaki już na stałe zagościł i w naszym kraju. Aktualnie powstało wiele firm, które fachowo zajmują się tworzeniem takich obrazów. Polega to na wydrukowaniu obrazu na płótnie stosowanym do celów wystawienniczych i o bardzo dobrej gramaturze. Kliny najczęściej są robione z drewna, co gwarantuje dużą twardość całej struktury.
fotoobraz - przykład 2
Author: Daniel Zimmermann
Source: http://www.flickr.com
Wielkość dobierzemy dowolnie, w pionie lub poziomie. Można też pokusić się o zadrukowanie powierzchni bocznych takiego obrazu w postaci kolorowej krawędzi czy części samego obrazu. Używane atramenty w drukarkach nie zawierają acetonu, co zapewnia gwarantowaną jakość kolorowego wydruku. Omawiane urządzenia posiadają ogromną paletę barw, jakie istotnie odzwierciedlają wszelkie niuanse zdjęcia. Można również wykorzystać swoje osobiste zdjęcie do wydrukowania. Pamiętać należy, by zdjęcie posiadało wystarczającą rozdzielczość.Firmy mają też ekspertów, którzy pomogą w retuszu fotografii, tak by przedstawiała się odpowiednio na danym wydruku. Ogranicza nas tutaj tylko fantazja. Obraz można zrobić w sepii albo w kolorach czarno-białych.

Modne stało się też zestawienia dwóch czy trzech obrazów, jakie dają w całości jeden efekt. To interesujący pomysł na wystrój wnętrz w naszych salonach. Firmy poszły krok naprzód i umożliwiają druk szerokoekranowy, co niewątpliwie jest interesującym efektem, idealnie prezentującym się na dużych powierzchniach.

fototapeta - krajobrazy
Author: Tom Hannigan
Source: http://www.flickr.com
Reasumując – dziś bardzo modne są obrazy plakaty - moonoodesign-sklep.com/pl/c/Plakaty/9, jak też podobne formy sztuki na płótnie. Można wydrukować plakat swojego projektu bez konieczności przeznaczania sporych sum. Wystarczy skorzystać z gotowych pomysłów, które firmy prezentują na rynku.

Nie masz koncepcji na plakat lub obraz?

Nie ma problemu, wystarczy przejrzeć katalogi, które przeważnie uszeregowane są tematycznie, tym samym dobranie plakatu do pomieszczenia jest możliwe w łatwy sposób. Jeśli mamy swoje własne zdjęcia to możemy je wydrukować, jako plakat i to w kilka minut. Żeby obraz (obrazy na szkle 3d) był chroniony przed kurzem czy zabrudzeniami warto zakupić antyramę. To skromne wykończenie będzie doskonałym podkreśleniem plakatu.

Tags: zdjęcia, firmy, formy, Przedsiębiorstwa