Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Grilluj wspaniałe dania dla siebie oraz przyjaciół

Posted on 20/03/2023 2:48pm

Grillowanie może stać się sztuką. Grillowane potrawy są smakowite a także mogą być również soczyste. Wiele zależy od nas.


Na początku należy wybrać naczynie lub urządzenie do grillowania.
Może to być zwyczajnie grill grill gazowy przenośny albo płyta grillowa. Może to być także patelnia grillowa. Musimy wiedzieć, jak jej używać, by potrawy były wyśmienite. W pierwszej kolejności musimy ową patelnię rozgrzać. Patelnia natychmiast będzie sprawowała się doskonale, wszakże po mniej więcej trzech miesiącach regularnego jej użytkowania patelnia będzie funkcjonowała jeszcze lepiej. Na tej patelni można grillować niemal wszystko, począwszy od warzyw, skończywszy na mielonym mięsie. Jeżeli niedawno zakupiliśmy ową patelnię, musimy wiedzieć, iż nie można używać marynat z udziałem miodu, jogurtu czy syropu klonowego. Nie należy także stosować gruboziarnistych przypraw.


tynki
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com


Nie zapomnijmy, aby rozsmarować trochę tłuszczu po żeberkach patelni, nawet jeżeli smażymy tłuste potrawy. Patelnia Grillowa dość długo się nagrzewa, w przeciwieństwie do zwykłych patelni. Procesu nagrzewania się patelni nie należy przyspieszać, ponieważ na nazbyt rozgrzanej patelni potrawy wyjdą za suche. Jeśli natomiast patelnia będzie za zimna, potrawy będą tłuste, ponieważ tłuszcz nie zdąży całkowicie się roztopić. Należy oczywiście zakupić właściwą patelnię. Patelnia, która posiada niskie ząbki całkowicie nie nada się do potraw tłustych. Jeżeli pragniemy, aby dania smakowały znakomicie wybierzmy patelnię od znanego producenta.
Tylko wtedy można bez obaw zapraszać przyjaciół i sąsiadów na smaczne, wonne, grillowane dania. Dzięki patelni nie musimy mieć grilla, aby radować się soczystymi grillowanymi potrawami w domowym zaciszu.

Tags: urządzenie, dom, potrawy, dania, WC