Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Fototapety, czyli jaki podkład na ścianę wybrać do własnego pokoju?

Posted on 10/06/2024 9:02am

Fototapeta może przedstawiać dosłownie wszystko. Od abstrakcyjnie wyglądających kolorów, przez plenery i największe budowle człowieka po zdjęcia historyczne w sepii i zamawiane docelowo grafiki i gify.
To ciekawy sposób na zmienienie dotychczasowego układu poprzez ożywienie ścian. Nie musi kojarzyć się wyłącznie z małymi pokoikami dla dzieci, które oklejone są baśniowymi postaciami i lekkimi, wrażliwymi na receptory dzieci kolorami w jasnych odcieniach. Niemniej jednak taka jest specyfika fototapet pod nasze maleństwa; ich młoda psychika potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i bajkowej aury. A takie warunki z pewnością spełniają fototapety.
fototapeta
Source: demur.pl
Zdjęcia lub zamawiane grafiki na dużą ścianę? Obecna technika nie sprawia specjalistom żadnych problemów w tej materii. Zdjęcia i grafiki muszą spełnić kilka wymagań – sprzęty robiące zdjęcia winny mieć w gabarytach po kilkanaście megapikseli oraz dobrą optykę. Cała reszta, z wyłapaniem punkcików, dobór fototapety do warunków wnętrza, leży w gestii dekoratorów ścian.

Kliknij na odnośnik granit vizag blue, on przedstawi Ci wątek, który Cię właśnie zainteresował. Przeczytaj artykuł, zawierający ciekawe informacje.

Fachowe firmy, które zajmują się tapetami potrafią umiejętnie doradzić jak i jakie fototapety dobierać do wybranych wnętrz - wizualizacje z fototapetami na twoje-fototapety.pl.fototapeta
Author: Fototapeta4u.pl
Source: Fototapeta4u.pl
Najłatwiejsze w produkcji i najpopularniejsze są na pewno fototapety foliowe. To nic innego jak naścienna naklejka. Jest łatwa do zdrapania. Drukowane na poliestrowych tkaninach są materiałem samoprzylepnym, przystosowanym do gładkich, nieskomplikowanych powierzchni. Okleimy nimi również meble, półki, szyby. Ich zaletą jest praktyczność i łatwość w ściąganiu. Wystarczy umiejętnie podważyć folię, ściągnąć i… przykleić w inne miejsce

O wiele odporniejsze na szorowanie czy kontakt z wodą są fototapety winylowe. Stosuje się je w kuchniach, między półkami i zlewozmywakami czy w łazienkach, gdzie narażone są na częsty kontakt z wodą. Laminowe fototapety są świetnym wyborem do sypialni, ale też do roboczych przestrzeni między półki w kuchni. Winyl jest zaś materiałem służącym na lata, lecz nie nadaje się na zdobienie dla całej ściany. Jego właściwości nie gwarantują swobodnego oddychania ścianie. Jednak jest najtrwalszy spośród wymienionych tworzyw pod fototapety, przez co gwarantuje nieścieralność przez długie lata.

Tags: zdjęcie, wnętrze, fototapeta